GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Φροντίδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Πόσο μετράει για αγορά μεταχειρ.οι σφραγίδες στο bookservic
ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΟΛΑ ΤΑ SERVICE ΣΕ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ 94 56.29%
ΘΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΤΑ SERVICE ΣΕ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ 40 23.95%
ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΡΑΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ (ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ) 27 16.17%
ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ SERVICE-ΑΓΟΡΑΖΩ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ 6 3.59%
Ψήφισαν: 167. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 12-09-2012, 13:54
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Πόσο μετράει για αγορά μεταχειρ.οι σφραγίδες στο bookservice από εξουσιοδοτημένο;

Απάντησα το τρία: ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΡΑΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ (ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ)

Αν και τα οχηματα μου τα πήγαινα σε εξουσιοδοτημένο...από το 2010
και μετά
όπου βρίσκω το συμφέρον μου...
Επίσης ειδικά για τα αυτοκινητα... δεν λέγετε η εκμετάλευση από τα εξουσιδοτημένα...

ιμάντας ρενω μεγκάν επισημα 160 ευρω, ο ιδιος σε εμπορία ανταλακτικων 100ευρω, ο ιδιος κυριολεκτικα..
Αγόρασα με 105 γερμανικό σετ continetal γιατι το γνήσιο έχει μέσα κινέζικο ρουλεμαν...
Τα παραπάνω ειναι ενα μικρό παραδειγμα...
Αγαπω τα οχήματα μου και ειμαι τακτικός στα σερβις αλλά πλεον δεν εχω την πολυτελεια να αδιαφορώ για τα κοστη συντηρησης όπως κάποτε...

Την μηχανή μου παρόλο που η απλοΙκότητα της ειναι τέτοια που θα μπορούσα άνετα να την σερβίρω μόνος μου, πάντα στο Θανάση γιατί συμφέρει...

Ένα τελευταίο... τι να το κάνω να πηγαίνει σε εξουσιοδοτημένο ένα όχημα και
ο ιδιοκτήτης να αλλάζει ταχυτητα στα κόκκινα?????????

Ας μην το πάει σε εξουσιδοτημένο αρκεί να το συντηρει σωστά και να του φέρεται ομοίως...
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 12-09-2012, 14:01
mmags Ο/Η mmags βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: ATHINA
Μoto: BMW 1200GS
Μηνύματα: 10
Προεπιλογή Απάντηση: Πόσο μετράει για αγορά μεταχειρ.οι σφραγίδες στο bookservice από εξουσιοδοτημένο;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
Ένα τελευταίο... τι να το κάνω να πηγαίνει σε εξουσιοδοτημένο ένα όχημα και
ο ιδιοκτήτης να αλλάζει ταχυτητα στα κόκκινα?????????
Ποτέ δεν το ξέρεις. Εκτός και αν τον παρακολουθήσεις κρυφά






Ας μην το πάει σε εξουσιδοτημένο αρκεί να το συντηρει σωστά και να του φέρεται ομοίως...
Ποτέ δεν το ξέρεις αν το συντηρεί σωστά ούτε αν του φέρεται σωστά.
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 25-09-2012, 13:23
coco65 Ο/Η coco65 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: athina
Μoto: bmw 1200gs
Μηνύματα: 54
Προεπιλογή Απάντηση: Πόσο μετράει για αγορά μεταχειρ.οι σφραγίδες στο bookservice

Ψήφισα και εγώ
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 25-09-2012, 13:48
makgs Ο/Η makgs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: athina
Μoto: gs1200
Μηνύματα: 41
Προεπιλογή Απάντηση: Πόσο μετράει για αγορά μεταχειρ.οι σφραγίδες στο bookservice

Σε μια μικρή έρευνα που κάναμε πριν το καλοκαίρι με τον κολητό μου gs1200/'08 και gs1200/'09 δεν υπάρχουν διαφορές στα εξουσιοδοτημένα και στον κυρμήτσο, αν σου βάλουν γνήσια ανταλλακτικά και σου κόψουν απόδειξη για να έχεις την εγγύηση.Άντε να γλυτώσεις 20-30 γιούρια.
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 25-09-2012, 13:49
makgs Ο/Η makgs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: athina
Μoto: gs1200
Μηνύματα: 41
Προεπιλογή Απάντηση: Πόσο μετράει για αγορά μεταχειρ.οι σφραγίδες στο bookservice

Ψήφισα το 2
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 26-09-2012, 08:53
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή Απάντηση: Πόσο μετράει για αγορά μεταχειρ.οι σφραγίδες στο bookservice

στο αυτοκινητο με ενδιαφερει.
σε ολα τα υπολοιπα οχι,γιατι παντα τα αγοραζω καινουρια,οτι και να ναι.ειμαι κατα του μεταχειρισμενου για πολλους λογους.
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 28-09-2012, 13:25
BMAR Ο/Η BMAR βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: ΤΡΙΠΟΛΗ
Μoto: R 1200GS ADVENTURE 2010
Μηνύματα: 33
Προεπιλογή Απάντηση: Πόσο μετράει για αγορά μεταχειρ.οι σφραγίδες στο bookservice

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΙΔΙΚΑ ΕΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΒΜW ΟΧΗΜΑ ΤΩΝ 15.000 ΚΑΙ ΑΝΩ. ΒΕΒΑΙΑ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΙ Η ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 17-10-2012, 11:18
kostdim Ο/Η kostdim βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: α.γλυφαδα
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 42
Προεπιλογή Απάντηση: Πόσο μετράει για αγορά μεταχειρ.οι σφραγίδες στο bookservice

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από taksidiotis Εμφάνιση μηνυμάτων
στο αυτοκινητο με ενδιαφερει.
σε ολα τα υπολοιπα οχι,γιατι παντα τα αγοραζω καινουρια,οτι και να ναι.ειμαι κατα του μεταχειρισμενου για πολλους λογους.
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 13-10-2012, 13:07
deros Ο/Η deros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ALEXANDROYPOLH
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 109
Προεπιλογή Απάντηση: Πόσο μετράει για αγορά μεταχειρ.οι σφραγίδες στο bookservice

Παιδιά το μηχανάκι το βλέπεις. Αν οι χειρολαβές είναι λιωμένες, αν τα λάστιχά του είναι φθαρμένα, αν τα πλαστικά του είναι πέτσικα από τον ήλιο και ξεθωριασμένα, σου δείχνουν τι άνθρωπος την είχε πριν τη μηχανή. Αν ήταν νοικοκίρης η γραψ@ρχίδης. Ακόμη και η βρώμικη και λιωμένη αλυσίδα σου δείχνουν αν πρέπει να εμπιστευτείς τον πωλητή η όχι
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 17-10-2012, 22:21
kwstas Ο/Η kwstas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: Orestiada
Μoto: R1200GSA
Μηνύματα: 2,726
Προεπιλογή Απάντηση: Πόσο μετράει για αγορά μεταχειρ.οι σφραγίδες στο bookservice

Aπαντησα το 4.

Μπορει να σας φαινεται περιεργο αλλα εδω ειμαστε σε μικρη πολη, μαθαινω τι πρεπει να γινει και το παω σε συνεργειο που εμπιστευομαι με κλειστα ματια, ειμαι παρων την ωρα της συντηρησης και το κοστος πολυ χαμηλοτερο μεχρι που δεν αξιζει να λερωσω τα χερια μου!
Στην αντ/πεια πηγα για αλλαγη υγρων φρενων και μπριζωμα στον εγκεφαλο, διαφορετικα μονο αν ειναι κατι που δεν μπορω να το κανω αλλου.

Στο αυτ/το λογω γνωριμιας με τους 2 αντιπροσωπους πηγαινω (φορτηγακι κ ΙΧ) μονος μου τα αντ/κα επειδη αγοραζω χονδρικη και πληρωνω μονο εργασια, σφραγιδες μπαινουν για το τυπικο αλλαζει κατι απο το να μου τον επιαναν λιγο?

Η κατασταση και τα χιλομετρα ενος οχηματος γενικα καθως και η προστασια φαινονται σε πολλα σημεια εκτος του καντραν, βιβλια φτιαχνονται οπως και σφραγιδες με πολυ χαμηλο κοστος και τα χλμ στα κοντερ πεφτουν με ενα κλικ!

Δοκιμαζω, ελεγχω και κρινω μονος αυτο που ειναι καλυτερο!

Last edited by kwstas; 17-10-2012 at 22:22.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:49.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!