GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 28-10-2009, 18:50
Kwstas_kef Ο/Η Kwstas_kef βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Αθηνα και Κεφαλονια...
Μoto: BMW F 800 GS!!!!!!
Μηνύματα: 1,103
Προεπιλογή Ας επαναφερουν την θανατικη ποινη για μια μερα!!!

Μαμά, άλλος ένας άνθρωπος πονάει σήμερα... ». Τα λόγια της 17χρονης κόρης της που μαζί με την ίδια έπεσαν θύματα βιασμού ενός άγνωστου άνδρα που τις απειλούσε με ένα κατσαβίδι μετέφερε η μητέρα της κοπέλας στους δικαστές που πέντε χρόνια μετά την αποτρόπαιη πράξη του έκριναν ένοχο τον κατηγορούμενο. Η περιγραφή της μάνας και τα αποδεικτικά στοιχεία δεν άφησαν καμία αμφιβολία στους δικαστές του Μεικτού Ορκωτού Εφετείου Αθηνών που ομόφωνα καταδίκασαν σε κάθειρξη 32 ετών (σ.σ.: κατά συγχώνευση 25) τον κατηγορούμενο, Αλβανό υπήκοο, χωρίς να του αναγνωρίσουν κανένα ελαφρυντικό για το διπλό έγκλημά του.

Οι δικαστές άκουσαν συγκλονισμένοι τη μαρτυρία της γυναίκας που ήταν υποχρεωμένη για άλλη μια φορά να περιγράψει στο ακροατήριο όσα εδώ και πέντε χρόνια σημάδεψαν τη ζωή της και κυρίως τη ζωή της κόρης της.


Εισαγγελέας: «Δεν θέλουμε να κάνουμε πολλές ερωτήσεις... να περάσει το πιο επώδυνο».
Μάρτυρας: «Ηρθε δίπλα στο παιδί και του έβαλε το κατσαβίδι στην κοιλιά. Πίστεψα ότι ήταν ληστεία. Του είπα "πάρε την τσάντα και άσε το παιδί. Μην το πειράξεις". Μου απάντησε "σκάσε #######, αν το θες ζωντανό". Η μικρή με κοίταγε στα μάτια κι εγώ δεν μπορούσα να κάνω τίποτε για το παιδί μου. Ηταν αποφασισμένος. Μ' έπιασε από τα μαλλιά και μας πήγε σε μια οικοδομή. Αρχισε να με χτυπάει. "Θα σε βιάσω", μου είπε. Τον παρακαλούσα: "Οχι μπροστά στο παιδί". Ξεκίνησε ο βιασμός. Με ρωτούσε: "Σ' αρέσει;" Κι όταν έλεγα "όχι" με έδερνε με μπουνιές. "Δες, έλεγε στο παιδί". "Μην κάνεις κίνηση, την πέταξα από κάτω", με απειλούσε. Με έδεσε σε κάτι σίδερα με μια μπαλαντέζα που είχε ρεύμα. Κατάλαβα ότι χάνω το παιχνίδι, θα μου πάρει το παιδί. Λύθηκα με τα δόντια, δεν ήξερα που είχε πάει την κόρη μου. Εψαχνα στα δωμάτια της οικοδομής. Οταν τον βρήκα είχε μια φανέλα στον λαιμό γεμάτη αίματα. Και το παιδί μου ήταν μέσα στα αίματα. "Δεν σου 'κανα τίποτε", της είπε, "ότι θα σου έκανε ένας θείος που σε αγαπάει". "Μην πας στην Αστυνομία. Είναι ####κες και δεν θα με βρουν", είπε σε μένα. Μας πήρε τα κινητά που είχαμε μαζί και έφυγε. Ο χρόνος είχε χαθεί... Δεν ήξερα από πού να φύγουμε για να μην πέσουμε πάνω του". Αρχίσαμε να τρέχουμε. Σταματήσαμε σ' ένα περίπτερο και ζήτησα νερό για το παιδί. Ειδοποίησα τον άντρα μου και πήγαμε στο "Παίδων". Νοσηλεύτηκε για ημέρες. Οι γιατροί μάς είπαν μετά ότι ήταν σε επικίνδυνη κατάσταση... Του έλεγα τότε: "Αν έχεις παιδιά ή αδερφή, λυπήσου το δικό μου". Οταν τον έπιασαν έμαθα ότι είναι πατέρας».


Ο κατηγορούμενος απολογούμενος όχι μόνο αρνήθηκε τις πράξεις του, αλλά ισχυρίστηκε ότι με τη μητέρα γνωρίζονταν και πως ό,τι συνέβη έγινε με τη θέλησή της. «Ακόμη και τώρα με την απολογία του πλήγωσε τα θύματά του» αντέτεινε αγορεύοντας ο εισαγγελέας κ. Εμμ. Ρασιδάκης ζητώντας την ενοχή του κατηγορουμένου, η οποία λίγη ώρα αργότερα σφραγίστηκε με την ετυμηγορία του δικαστηρίου.



Συγνωρη ρε παιδια αυτος τωρα δεν θελει σκοτωμα ρε ####το?
Μερα που ειναι ταραχτηκα....
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 28-10-2009, 19:09
S.T Ο/Η S.T βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: A
Μηνύματα: 820
Προεπιλογή Απάντηση: Ας επαναφερουν την θανατικη ποινη για μια μερα!!!

Στήσιμο στο απόσπασμα και στο κεφάλι .
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 28-10-2009, 19:20
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Ας επαναφερουν την θανατικη ποινη για μια μερα!!!

δυστυχως ΔΕΝ εχουμε νομους για τετοια αποβρασματα
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 28-10-2009, 19:27
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Ας επαναφερουν την θανατικη ποινη για μια μερα!!!

Λοιπόν,ενώ είμαι κατά της θανατικής ποινής, σε τέτοιες περιπτώσεις, απλώς θα του φάω (κυριολεκτικά) το λαρύγγι !!!!!!!!!!
Ευτυχώς, ούτε στη φυλακή θα επιβιώση αυτός ο υπάνθρωπος. Τα "παιδιά" εκεί ξέρουν και θα τον περιμένουν!!!!!!!!
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 28-10-2009, 19:29
Kwstas_kef Ο/Η Kwstas_kef βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Αθηνα και Κεφαλονια...
Μoto: BMW F 800 GS!!!!!!
Μηνύματα: 1,103
Προεπιλογή Απάντηση: Ας επαναφερουν την θανατικη ποινη για μια μερα!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν,ενώ είμαι κατά της θανατικής ποινής, σε τέτοιες περιπτώσεις, απλώς θα του φάω (κυριολεκτικά) το λαρύγγι !!!!!!!!!!
Ευτυχώς, ούτε στη φυλακή θα επιβιώση αυτός ο υπάνθρωπος. Τα "παιδιά" εκεί ξέρουν και θα τον περιμένουν!!!!!!!!
Γιαννη πραγματικα απο το στομα σου και στου Θεου το αυτι...
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 28-10-2009, 19:50
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: Ας επαναφερουν την θανατικη ποινη για μια μερα!!!

Στο ....πηγάδι με την μία.
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 28-10-2009, 19:55
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Ας επαναφερουν την θανατικη ποινη για μια μερα!!!

..................................................................
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 28-10-2009, 20:26
skippybi Ο/Η skippybi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R 850 Roadster ή απλά ''Σουρτούκω''
Μηνύματα: 14,081
Προεπιλογή Απάντηση: Ας επαναφερουν την θανατικη ποινη για μια μερα!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν,ενώ είμαι κατά της θανατικής ποινής, σε τέτοιες περιπτώσεις, απλώς θα του φάω (κυριολεκτικά) το λαρύγγι !!!!!!!!!!
Ευτυχώς, ούτε στη φυλακή θα επιβιώση αυτός ο υπάνθρωπος. Τα "παιδιά" εκεί ξέρουν και θα τον περιμένουν!!!!!!!!
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 28-10-2009, 22:01
DERTILAS Ο/Η DERTILAS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: Μαρουσι Αθηνα
Μoto: GS 1200 ADVENTURE
Μηνύματα: 820
Προεπιλογή Απάντηση: Ας επαναφερουν την θανατικη ποινη για μια μερα!!!

Ποσα τετοια ζωα κυκλοφορουν...........
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Πρόσκληση για μια πράσινη πρεμιέρα skippybi Περιβάλλον 6 20-10-2009 10:10
Περί του κράνους ο λόγος...Ας δούμε το βίντεο... riko46 Κράνη 10 11-10-2009 20:50
Ας του πει καποιος να κατεβει... Space Γενικά - Αναβάτης 53 27-07-2009 00:31
Η μερα της κρισης wolferin Ανέκδοτα 8 23-03-2009 02:35
Φτιάχνοντας μια τρόμπα αέρος για το σπίτι billy_bmw Τεχνικά θέματα διάφορα 14 18-02-2009 02:00


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:24.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!