GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα > Τι μας έτυχε

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 24-04-2010, 20:28
MIKEVIII Ο/Η MIKEVIII βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΒΑΡΥΜΠΟΜΠΗ
Μoto: BMW R1150GS
Μηνύματα: 151
Unhappy ΝΑ ΤΟΥ ΚΟΠΕΊ ΤΟ ΧΈΡΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΜΑΡΑΘΕΊ ΤΟ Π***Ι

το πρωί είπαμε με την κοπελια μου να κατεβουμε στο μοναστηράκι να πιούμε ένα καφεδάκι και να κάνουμε μια βόλτα...
φτάνουμε, δεν παρκάρω ανάμεσα στα 3000 παρκαρισμένα μηχανάκια,αλλα προτίμησα να το βάλω μπροστά από κατάστημα απέναντι πάνω στο πεζοδρόμιο..βάζω κριπτοναιτ και κλειδώνω τα κράνη στην βαλίτσα πίσω και φεύγω ξένοιαστος...
μετα απο μια ώρα περίπου γυρνάω ανοίγω την βαλίτσα και άφαντα τα κράνη μας...(κανένα ίχνος παραβίασης) δυστυχώς μέσα στο κράνος είχα και τα αγαπημένα μου γαντακια bmw GS τα οποια κάναν φτερά και αυτά...ευτυχώς δεν άνοιξαν το καπακάκι μέσα στην βαλίτσα(maxia 50lit) να μου πάρουν και τα χαρτιά τις μηχανής)

αφού κοκάλωσα για 2 λεπτά λέω στην κοπέλα μου ανέβαααα...πάμε να πάρουμε καινούρια κράνη...πάω επιτόπου σε μαγαζί stock και χτυπάω ένα xr1000 και ένα καλοκαιρινό dainese μπουφάν και σκάω 500e
αντέδρασα για πρώτη φορα στην ζωή μου έτσι και νομίζω ήταν το καλύτερο... αν καθόμουνα να ψάξω internet να βρω φτηνότερα από το εξωτερικό κτλ κράνος η στεναχώρια μου θα ήταν διπλή και θα αργούσα να ξεχάσω την ατυχία μου...
η απορία μου μέσα σε όλα είναι το τι στα κομμάτια σέρνω όλη την ώρα αυτό το άθλιο κουτί που τρίζει και μου την σπάει..αν μπορεί να περάσει ο κάθε ένας και σε μερικά sec να ανοίξει να μου πάρει το περιεχόμενο τις ???
πως την άνοιξε και την ξανά εκλεισε σαν κύριος ???

συγγνώμη για το μεγάλο post αλλα ήθελα να τα γράψω να ξεθυμάνω..

ΥΓ: ελπίζω στον βαρύ τίτλο που έγραψα...

Last edited by MIKEVIII; 24-04-2010 at 20:29.
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 24-04-2010, 20:47
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: ΝΑ ΤΟΥ ΚΟΠΕΊ ΤΟ ΧΈΡΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΜΑΡΑΘΕΊ ΤΟ Π***Ι

Πολύ λυπάμαι φίλε μου, την πάτησε και η γυναίκα μου έτσι, της έφαγαν το ARAI με τη Midland μέσα από την μπαγκαζιέρα 3 το μεσημέρι από το Κολωνάκι.

Χτες που πέρασα από μερικά μοτο μαγαζιά στην Καλλιρόης, μου είπαν οι έμποροι, τι γίνεται ρε παιδιά;;; Κάθε μέρα έρχονται και μας λένε ότι τους έκλεψαν τα κράνη και ψάχνουν να πάρουν άλλα οι άνθρωποι. Αποτέλεσμα της κρίσης και της φτώχιας.

Δικηγόρος μου έλεγε ότι οι υποθέσεις κλοπών και οι απάτες έχουν αυξηθεί κατά 70%.

Άμα δεν υπάρχει Αστυνομία και νόμος να εφαρμόζεται, αυτά είναι τα αποτελέσματα.

Πλέον δεν τ' αφήνουμε ποτέ μέσα στη μπαγκαζιέρα. Βέβαια, έναν να πετύχουμε, θα είναι πολύ άσχημα τα πράγματα.

Πολύ δυσάρεστο το συναίσθημα. Να του κοπεί.
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 24-04-2010, 20:50
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: ΝΑ ΤΟΥ ΚΟΠΕΊ ΤΟ ΧΈΡΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΜΑΡΑΘΕΊ ΤΟ Π***Ι

.....ας είναι το τελευταίο που σου έτυχε ....
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 24-04-2010, 20:55
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: ΝΑ ΤΟΥ ΚΟΠΕΊ ΤΟ ΧΈΡΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΜΑΡΑΘΕΊ ΤΟ Π***Ι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολύ λυπάμαι φίλε μου, την πάτησε και η γυναίκα μου έτσι, της έφαγαν το ARAI με τη Midland μέσα από την μπαγκαζιέρα 3 το μεσημέρι από το Κολωνάκι.

Χτες που πέρασα από μερικά μοτο μαγαζιά στην Καλλιρόης, μου είπαν οι έμποροι, τι γίνεται ρε παιδιά;;; Κάθε μέρα έρχονται και μας λένε ότι τους έκλεψαν τα κράνη και ψάχνουν να πάρουν άλλα οι άνθρωποι. Αποτέλεσμα της κρίσης και της φτώχιας.

Δικηγόρος μου έλεγε ότι οι υποθέσεις κλοπών και οι απάτες έχουν αυξηθεί κατά 70%.

Άμα δεν υπάρχει Αστυνομία και νόμος να εφαρμόζεται, αυτά είναι τα αποτελέσματα.

Πλέον δεν τ' αφήνουμε ποτέ μέσα στη μπαγκαζιέρα. Βέβαια, έναν να πετύχουμε, θα είναι πολύ άσχημα τα πράγματα.

Πολύ δυσάρεστο το συναίσθημα. Να του κοπεί.
νομιζω οτι η αστυνομια υπαρχει......
εχει γεμισει ο δρομος δικαβαλες μηχανες και εχουν αρχισει να δημιουργουν μια μικρη αισθηση ασφαλειας.....
οσο για το ανοιγμα του topcase,αυτο ειναι αστειο για ενα κλεφτρονι.....
εγω θελω να του μαραθει το ............
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 24-04-2010, 21:05
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: ΝΑ ΤΟΥ ΚΟΠΕΊ ΤΟ ΧΈΡΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΜΑΡΑΘΕΊ ΤΟ Π***Ι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
νομιζω οτι η αστυνομια υπαρχει......
εχει γεμισει ο δρομος δικαβαλες μηχανες και εχουν αρχισει να δημιουργουν μια μικρη αισθηση ασφαλειας.....
Τους βλέπω και γω ρε Κώστα, αλλά προχτές πίσω μου ήταν, είδαν την %@$%%$σμένη με την τζιπάρα με το κινητό που μίλαγε, μου έκανε σφήνα και πήγε να με πετάξει έξω από το δρόμο, της κόρναρα και τις έκανα χειρονομία, αλλά αυτοί με προσπέρασαν γιατί μάλλον ήταν "βιαστικοί" για τον προορισμό τους...

Μακάρι οι άνθρωποι, γιατί κινδυνεύουν και αυτοί όλη μέρα στους δρόμους δυο δυο πάνω στις μηχανές, να φέρουν κάποιο αποτέλεσμα, το οποίο ακόμη δεν έχει εμφανισθεί.

Και μην ξεχνάτε ότι από αυτόν το μήνα έχει μειωθεί σημαντικά ο ήδη πενιχρός μισθός τους. Γιατί να παίζουν το κεφάλι τους κορώνα γράμματα;;;
Για να αφήνουν το αστυνομικό GS όταν σχολάνε και να παίρνουν το χρέπι το παπάκι τους να πηγαίνουν σπίτι τους;;;
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 24-04-2010, 21:48
kostas_366 Ο/Η kostas_366 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Επίδαυρος-Κερατσίνι
Μoto: R 1100 gs και τώρα R 1150 gs
Μηνύματα: 7,799
Προεπιλογή Απάντηση: ΝΑ ΤΟΥ ΚΟΠΕΊ ΤΟ ΧΈΡΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΜΑΡΑΘΕΊ ΤΟ Π***Ι

H βαλίτσα ανοίγει πολύ εύκολα παιδιά. Για πλάκα.
Η αστυνόμευση με τους δικυκλιστές είναι καλύτερη.
Για εμένα, και σε κουβέντες που τα λέμε, είναι η ``εποχή`` τώρα της μπαγαζιέρας. Κράνος, γάντια, δεν κινδυνεύεις να σε πιάσουν, εύκολα ανοίγεις σαν να είναι δική σου η μοτο, τα δικά μου είναι λες σε όποιον σε δει, ή σε ελέχξει, και εύκολα στο ιντερνετ τα πουλάς (ή στο μοναστηράκι παρακάτω).
Να του μαραθεί...............
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 24-04-2010, 22:55
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: ΝΑ ΤΟΥ ΚΟΠΕΊ ΤΟ ΧΈΡΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΜΑΡΑΘΕΊ ΤΟ Π***Ι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Τους βλέπω και γω ρε Κώστα, αλλά προχτές πίσω μου ήταν, είδαν την %@$%%$σμένη με την τζιπάρα με το κινητό που μίλαγε, μου έκανε σφήνα και πήγε να με πετάξει έξω από το δρόμο, της κόρναρα και τις έκανα χειρονομία, αλλά αυτοί με προσπέρασαν γιατί μάλλον ήταν "βιαστικοί" για τον προορισμό τους...

Μακάρι οι άνθρωποι, γιατί κινδυνεύουν και αυτοί όλη μέρα στους δρόμους δυο δυο πάνω στις μηχανές, να φέρουν κάποιο αποτέλεσμα, το οποίο ακόμη δεν έχει εμφανισθεί.

Και μην ξεχνάτε ότι από αυτόν το μήνα έχει μειωθεί σημαντικά ο ήδη πενιχρός μισθός τους. Γιατί να παίζουν το κεφάλι τους κορώνα γράμματα;;;
Για να αφήνουν το αστυνομικό GS όταν σχολάνε και να παίρνουν το χρέπι το παπάκι τους να πηγαίνουν σπίτι τους;;;
ετσι ειναι,αλλα τι να κανουν κι αυτοι?εχουν παρει σαφεις οδηγιες να ασχολουνται μονο με καταδιωξεις,ληστειες και αλλα παρομοια,δεν εχουν καν μπλοκ να γραφουν...,ακομη και καραμπινατη παραβαση να διαπιστωσουν το μονο που μπορουν να κανουν ειναι να ειδοποιησουν κανα περιπολικο και να περιμενουν κι αυτοι σαν μαλακες να ερθει να κοψει κληση!
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 24-04-2010, 23:00
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: ΝΑ ΤΟΥ ΚΟΠΕΊ ΤΟ ΧΈΡΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΜΑΡΑΘΕΊ ΤΟ Π***Ι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
ετσι ειναι,αλλα τι να κανουν κι αυτοι?εχουν παρει σαφεις οδηγιες να ασχολουνται μονο με καταδιωξεις,ληστειες και αλλα παρομοια,δεν εχουν καν μπλοκ να γραφουν...,ακομη και καραμπινατη παραβαση να διαπιστωσουν το μονο που μπορουν να κανουν ειναι να ειδοποιησουν κανα περιπολικο και να περιμενουν κι αυτοι σαν μαλακες να ερθει να κοψει κληση!

Και γω νομίζω ότι έτσι είναι.

Φαντάσου όμως Γερμανό ή Αμερικάνο αστυνόμο να έβλεπε παράβαση μπροστά στα μάτια του και να έλεγε "Έχω οδηγίες να καταδιώκω μόνο ληστές"!!!
Και μετά λέμε γιατί... γινόμαστε πρωτοσέλιδα! Άσχετο;;;
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 24-04-2010, 23:08
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: ΝΑ ΤΟΥ ΚΟΠΕΊ ΤΟ ΧΈΡΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΜΑΡΑΘΕΊ ΤΟ Π***Ι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Και γω νομίζω ότι έτσι είναι.

Φαντάσου όμως Γερμανό ή Αμερικάνο αστυνόμο να έβλεπε παράβαση μπροστά στα μάτια του και να έλεγε "Έχω οδηγίες να καταδιώκω μόνο ληστές"!!!
Και μετά λέμε γιατί... γινόμαστε πρωτοσέλιδα! Άσχετο;;;
αυτη ειναι η απορια που παντα ειχα!
αφου ομως δεν την εχει η πολιτικη ηγεσια της αστυνομιας...δεν εχει σημασια!
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 24-04-2010, 23:13
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: ΝΑ ΤΟΥ ΚΟΠΕΊ ΤΟ ΧΈΡΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΜΑΡΑΘΕΊ ΤΟ Π***Ι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
νομιζω οτι η αστυνομια υπαρχει......

εχει γεμισει ο δρομος δικαβαλες μηχανες και εχουν αρχισει να δημιουργουν μια μικρη αισθηση ασφαλειας.....
οσο για το ανοιγμα του topcase,αυτο ειναι αστειο για ενα κλεφτρονι.....

εγω θελω να του μαραθει το ............
Ρε συ Κώστα! τι "ευχές" είναι αυτές που δίνεις;;;
Εφημερεύω σήμερα! λυπήσου με! είναι δυνατόν να ψάχνω και στα σώβρακα ;;; (νταμπλούχος άνθρωπος;

Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Πού θα πάμε και πότε .....(ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ GS Forum) ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Πρόγραμμα - Που πήγαμε, που θα πάμε κ πότε 6 04-05-2011 15:35
ΤΙ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΑΚΟΥΕΙ ΕΝΑΣ ΑΝΔΡΑΣ ΑΠΟ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ..... staren Χιούμορ 8 26-02-2010 00:34
ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΡΑΔΙΟΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗ... georgekostas Διάφορα 16 19-12-2009 10:53
ΤΟ ΦΙΛΙ ΤΟΥ ΔΡΑΚΟΥ EOD-K9 Βιβλίο 4 05-12-2009 20:58
ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ… georgekostas Χιούμορ 13 06-06-2009 13:09


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:39.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!