GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Ταξίδια στο εξωτερικό

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Previous Post   Next Post Next
  #1  
Παλιό 18-05-2012, 21:09
intruder Ο/Η intruder βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2011
Περιοχή: κοζανη
Μoto: gsx1250fa
Μηνύματα: 937
Προεπιλογή Ο ΕΙΣΒΟΛΕΑΣ, ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΛΗΣΤΑΡΧΟΣ( ΜΕ ΘΕΑ ΤΙΣ ΑΛΠΕΙΣ 2010)

Μετα την 1η εξορμηση εκτος συνορων(2008) με την αγαπημενη μου τσοπερ στην ιταλικη τοσκανη,μου μπηκε κ μενα το ο ιος της γριπης΄΄κάθε χρονο,βρισκω χρονο (για ευρω δεν ειμαι κ τοσο σιγουρος) κ την κοπαναω κατά εξω’’.Το επομενο καλοκαιρι ο ‘’πελαργος’’ μου εφερε το ωραιοτερο δωρο στη ζωη μου κ δεν το κουνησα ρουπι.Κατι κυρικατικες-2ημερες εξορμησεις για καθαρο αερα κ επιστροφη στη φωλια.Απο τον χειμωνα που κλειστηκα κ σπιτι διαβαζα ωρες ατελειωτες στα forum τα ταξιδιωτικα κ γουστερνα πολύ,ημαν κ γω μαζι με τους πρωταγωνιστες κ γυρνουσα σε υπεροχα αγνωστα κ μακρινα μερη.Ετσι αρχιζα να ανοιγω δειλα δειλα τους χαρτες,τα via micheliνια κτλ κ να γλυκοκοιταω τις αλπεις κ τα περιχωρα.Και βεβαια όπως κ στο 1ο στην τοσκανη θα το συνδυαζα με την αγιατρευτη εφηβικη αρρωστια μου ,το heavy metal.Kαι ως γνωστον αυτό συνδυαζεται απολυτα με λιτρα αγαπημενου νεκταρ με γευση βυνης κ δοση αλκοολ!θα ειμαστε κ στην χωρα της μπυρας….Ωραια λεω θα τα συνδυασω όλα μαζι….μπυρα,δρομους κ heavy metal(O μηνας του μελιτος!!!).το ταξιδι ηδη ξεκινησε στο μυαλο μου

Αυτό ηταν .H αιτια υπηρχε η αφορμη δωθηκε ένα ακομα στριφογυριζε στο μυαλο μου.Ενα ‘’ξεπαρθενιασμα’’ μοτοσυκλετας.Το αγαπημενο μου intruder(εισβολεας) αρχιζε να γερναει ,αλλα παρα τα2000000+ χλμ που ειχε στην πλατη δεν αρνηθηκε ποτε να με παει οπουδηποτε.Με περασε από δασικους κακοτραχαλους δρομους,χειμαρους,αμμουδιες,καμπους,βουνα,πολεις,χωρις να παραπονεθει πουθενα.Με όλα αυτά όμως επειδη τα αμορτισερια του δεν ηταν lux,ειχα υποβοηθηση τα δικα μου αμορτισερ,την σπονδυλικη στηλη(φανταζομαι κ τον συνεπιβατη τι τραβουσε),η οποια αρχισε τον τελευταιο καιρο να διαμαρτυρεται εντονα..Η μπαμπω νεα δεν γινεται εκτος αν ριξεις πανω της ένα καρο λεφτα ,ετσι πηρα την αποφαση να αλλαξω αλογο.Το σιγουρο ηταν ένα,θα ηταν μαυρο κ θα το βαφτιζα κ αυτό Αραπω ετσι όπως το intruder κ παλαιοτερα το μουλαρι του παππου στο χωριο!Κ πανω από όλα ζελατινα(ειπαμε ξεπαρθενιασμα)…..

Ετσι κατεληξα με 2 ονειρα για το καλοκαιρι,ένα το ταξιδι κ ενα το καινουριο αλογο(μουλαρι για την ακριβεια) .Κ δεν ηταν τιποτα άλλο απον τον νέο λησταρχο(bandit) της Suzuki αλλα η κυκλοφορια του στην ελλαδα αναμενοταν για το καλοκαιρι.ΟΚ λεω μεχρι μεσα ιουλιου εχουμε ,εξαλου υπαρχει κ το intruder-κ σφυριζα αδιαφορος …..Το καλοκαιρι εφτασε κ εδωσα το intruder με βαρδια καρδια,τα ακτοπλοικα για ανγκονα τα ειχα βγαλει με προσφορα 50% εκπτωση, κ περιμενα να κυκλοφορησει το νέο μηχανακι στην αγορα ,να το στρωσω να το συνηθησω εως το ταξιδι ,αλλα …….1μηνα πριν τη μερα αναχωρισης ανακοινωνεται από τον εγχωριο τυπο η τιμη για το νέο gsxf που θα κυκλοφορουσε στην ελλαδα τον αυγουστο13000 EYRO?σιγα μην τα δωσω, εγω μεχρι 10000 δινω.ΑΥΓΟΥΣΤΟ?Μα εγω τοτε πρεπει να εχω γυρισει από το ταξιδι,τωρα?με τα λιγα τα πολλα βρισκω ένα επαγγελματια από άλλη πολη κ μου το φερνει από εξω 15 μερες πριν ξεκινησω αρκετα λιγοτερα ευρα.Ουφ λεω παει καυτο…ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ…Παω να βγαλω στην πολη μου πινακιδες στο συγκοινωνιων , δινω όλα τα εγγραφα κ μου λεν-τι είναι αυτά ?δεν υπαρχει εγκριση τυπου για αυτό το μοντελο στα τεφτερια του υπουργειου.-Μα,τι,πως,ετσι,αλλιως….,τιποτα το μοντελο δεν ειχε ερθει ελλαδα επισημα κ δεν μου εβγαζαν πινακες.Καπνισα ένα πακετο τσιγαρα σε ‘’10’’ λεπτα από την απογοητευση .Τωρα τι κανω?Αδειες από τη δουλεια,ακτοπλοικα πληρωμενα κ δεν μπορω να παω πουθενα.Τηλ στον εμπορο που το πηρα κ αυτος ως πραγματικα αξιος εππαγγελματιας με την σειρα του στο υπουργειο.Με λεει περιμενω απαντηση…ελα που εγω δεν ειμαι για να περιμενω.Τηλεφωνο κ γω στο υπουργειο-ειστε ο κος ταδε?(με περασε για τον εμπορο)-εγω κανω τον κινεζο κ του λεω πως μαλλον είναι κ άλλη περιπτωση κ κατι πρεπει να γινει, δεν μπορουν κυριε να περιμενουν τοοοοοοσα πολλα ατομα(2), το υπουργειο για να βγαλουν πινακιδες.Για να μην τα πολυλογω μετα από ποσα τηλεφωνηματα κ πακετα τσιγαρων η πολυποθυτη πινακιδα βγηκε 2 μολις μερες ξεκινησουμε.Βουρ για ασφαλεια κ πρασσινη καρτα κ ετοιμη προς αναχωρηση.
Reply With Quote
 


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:41.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!