GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Χιούμορ

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 09-12-2009, 15:43
zitsos Ο/Η zitsos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Δηλεσι
Μoto: μα φυσικα bmw gs 1200
Μηνύματα: 449
Talking ΠΙΤΣΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΑ

Ερχονται γιωρτες και νομίζετε οτι ο zitsos δεν θα χτιπήσει εισται πολύ γελασμένει .....παρτε μία ιστοριουλα για φταξουμε την διαθεση μας !!!
Πριν πολα πολα χρονια τέτειες μέρες εψαχνα για δουλειά -στη κοζανη απο εκει ειμαι- ρωτω εδω ρωτώ εκει , βλέπω μία αγγελια εξω απο πιτσαρια οτι ζητητε πιτσιρικάς για ντιλιβερι!!! Εδω ημαστε και θα ΚΆΝΩ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ θα ειμαι πάνω σο μοτορι!!!
Πρωτη μέρα στην δουλειά μου λένε να πρωσέχω να κάνω γριγορα και να μην με γράψουν οι μπάτσοι!!!
Ολα καλα λοιπόν οι πρωτες παραγκελείες πηγένανε καρφι και ητανε όλοι εφχαρηστημένει!!!Σε μία απο τις παραγκελείες μου σε ένα φανάρι βρισκο το Γιαννη τον κανατα!!
-Που εισαι ρε ζιτσο ? αφισαμε τις πιστες και πιασαμε τις πιτσες!!
-Ρε γιαννακι ακομα γελάνε με την προηγουμενη κανατια που εφαγες δεν εμαθες?
-Τωρα το εχω φτιάξει παμε μια μεχρι το γύπεδο να σου μαθω πως σκοράρει ο γρυγορός?
-ΦΥΓΑΜΕ ! του λέω , και με το που ανάβει πρασινο ξεκιναμε σουζα εγω το κακομιρο το χοντακι με το κουτι πισο τρείς πιτσες ενα πινερλι μια σαλατα ΤΟΥ ΣΕΦ ΚΑΙ 5 ΚΟΚΑΚΟΛΕς που να παει!!
Πρωτη σροφη στο μαναβι τον ΜΑΝΟΛΗ να κατι τα λαχανα το χομα απο τις πατατες και κατι καφάσια που ητανε μεσα στημ μέση του δρομου-λεμε τωρα- τον περνάω όπως ο ροσι τον λορετζο μεσα απο το χόμα!!! δευτερη στροφη απο μεσα απο την πλατια ξιστα απο την φατνη να το χορταρακια που ειχανε πεταξει τα πιτσιρικια να κατι μπαλονια να ο αγιος βασιλης που δεν μας ειδε το μπροστινο απο το παππι δεν εντεξε την πιεση και το πινερλι εφιγε προς το κατσικάκι της φάτνης οι πήτσες στους μαγους με τα δώρα και οι κοκακόλες στον αγιο βασσίλη!!!
Ββεβαια μου δοσανε μια δευτερη ευκερια απο την δουλειά και δεν με διοξανε μια που θ ΕΦΤΑΧΝΑ μονος μου το σερβις απο το παπι γιατι τους είπα οτι σε ενα δρομο ενας τρελος ερχοτανε καταπάνο μου και τα φρένα δεν πιασανε και να του βάλω εγω φρένα και να το σημαζέψω...
-Πωπο ρε παιδι μου τι θΑ ΠΑΘΕΝΕς να το φτιάξεις να το φτιάξεις!!
Παω λοιπόν και του περνάω καινουργια λαστιχα φρενα τατακια αλησηδα γρανάνια ντιζες , ολα τα πεταω ολα μεσα στο κουτι και πάω την πρωτη παραγλελια , θελουνε στρωσημο το τακακια βεβαια νασου ενα εντο !! το πισο το φρένω θελει σφιξυμο νασου και ενα νρτιφτ και λιγο καπνο να ξεμηρησει το λαστιχο και λιγο τελικιασμα για να στρωσουν τα δοντακια στα γραναζια και να φιγει το αρομα απο την αλησηδα!!
Φτανω στην παραδηση της παραγκελιας δεινω την σακουλα με τα πραγματα και με κειτάζει παράξενα ο τυπος!!
-ΣΥΓΝΟΜΗ αλλα η αποδηξη λέει οτι κανουν 20.000 δρΑΧΜΕς !!
-Ε!! ΟΤΙ ΛΈΕΙ η αποδηξη! του λέω!
-Στα παρακάτω λεει κατι για γραζανια και τΑΚΟΚΙΑ εγω δεν παρ'αγκιλα τυποτα τέτεια και στην πίτσα μεσα τη τρισδιαστατα σχέδια ειναι αυτά!!!
-ΩΧ!! ΠΑΠΑΤΑ μου μηριζετε!!τα τρισδιαστατα ητανε τα ανταλακτικα που ειχα βγαλει και με τα αεροπλανικά που ακανα για να στρωσω τον παππιο γεινανε ενα με την πίτσα!!!
Βεβαια οπώς φανταζεστε δεν με αφισανε να πάω αλλη παραγκελεια!!!
Κλαλες γιωρτες σε όλους θα τα ξαναπούμε!!!
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 09-12-2009, 15:50
Gazi Ο/Η Gazi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 3,913
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΙΤΣΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΑ

Ηθικό Δίδαγμα...:
Αν κάποιος ήθελε ανταλακτικά για το μηχανάκι του....




Ηξερε πλέον από πια ΠΙΤΣΑΡΙΑ θα τα παραγγείλει!!!
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 09-12-2009, 16:17
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΙΤΣΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΑ




Ωραίος!!!!!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 09-12-2009, 17:12
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΙΤΣΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΑ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yannis Εμφάνιση μηνυμάτων



Ωραίος!!!!!!!!!!!!!!!

...έχει τα πρωτεία .....
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 09-12-2009, 17:58
pepax66 Ο/Η pepax66 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Νίκαια
Μoto: ΘΥΜΑ ΚΡΙΣΗΣ
Μηνύματα: 2,021
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΙΤΣΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΑ

Μπράβο Μήτσο είσαι και ο πρώτος Πιτσαράς

Ένα δώρο από μένα να πάνε καλά αυτά που θα'ρθούνε!

"
Έρχονται γιορτές και νομίζετε ότι ο zitsos δεν θα χτυπήσει είστε πολύ γελασμένοι ..... πάρτε μία ιστοριούλα για φτιάξουμε την διάθεση μας !!!
Πριν πολλά πολλά χρόνια τέτοιες μέρες έψαχνα για δουλειά -στη Κοζάνη απο εκεί είμαι- ρωτώ εδώ ρωτώ εκεί , βλέπω μία αγγελία έξω από πιτσαρία ότι ζητείται πιτσιρικάς για ντιλιβερι!!! Εδώ ήμαστε και θα ΚΆΝΩ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ θα είμαι πάνω στο μοτόρι!!!
Πρώτη μέρα στην δουλειά μου λένε να προσέχω να κάνω γρήγορα και να μην με γράψουν οι μπάτσοι!!!
Όλα κάλα λοιπόν οι πρώτες παραγγελίες πηγαίνανε καρφί και ήτανε όλοι ευχαριστημένοι !!!Σε μία από τις παραγγελίες μου σε ένα φανάρι βρίσκω το Γιάννη τον κανατά!!
-Που είσαι ρε ζιτσο ? αφήσαμε τις πίστες και πιάσαμε τις πίτσες!!
-Ρε Γιαννάκη ακόμα γελάνε με την προηγούμενη κανατιά που έφαγες δεν έμαθες?
-Τώρα το έχω φτιάξει πάμε μια μέχρι το γήπεδο να σου μάθω πως σκοράρει ο γρήγορος?
-ΦΥΓΑΜΕ ! του λέω , και με το που ανάβει πράσινο ξεκινάμε σούζα εγώ το κακόμοιρο το χοντακι με το κουτί πίσω τρεις πίτσες ένα πεϊνιρλί μια σαλάτα ΤΟΥ ΣΕΦ ΚΑΙ 5 ΚΟΚΑΚΟΛΕς που να πάει!!
Πρώτη στροφή στο μανάβη τον ΜΑΝΟΛΗ να κάτι τα λάχανα το χώμα από τις πατάτες και κάτι καφάσια που ήτανε μέσα στη μέση του δρόμου-λέμε τώρα- τον περνάω όπως ο rossi τον lorentzoμέσα από το χώμα!!! δεύτερη στροφή από μέσα από την πλατιά ξυστά από την φάτνη να το χορταράκι που είχανε πετάξει τα πιτσιρίκια να κάτι μπαλόνια να ο άγιος Βασίλης που δεν μας είδε το μπροστινό από το παπί δεν άντεξε την πίεση και το πεϊνιρλί έφυγε προς το κατσικάκι της φάτνης οι πίτσες στους μάγους με τα δώρα και οι κοκακόλες στον Αγιο Βασίλη!!!
Βέβαια μου δώσανε μια δεύτερη ευκαιρία από την δουλειά και δεν με διώξανε μια που θα ΕΦΤΙΑΧΝΑ μόνος μου το σέρβις από το παπί γιατί τους είπα ότι σε ένα δρόμο ένας τρελός ερχότανε καταπάνω μου και τα φρένα δεν πιάσανε και να του βάλω εγώ φρένα και να το συμμαζέψω...
-Πωπω ρε παιδί μου τι θΑ ΠΑΘΑΙΝΕΣ να το φτιάξεις να το φτιάξεις!!
Πάω λοιπόν και του περνάω καινούργια λάστιχα φρένα τακάκια αλυσίδα γρανάζια ντίζες , όλα τα πετάω όλα μέσα στο κουτί και πάω την πρώτη παραγγελία , θέλουνε στρώσιμο το τακάκια βέβαια να’σου ένα εντο !! το πίσω το φρένο θέλει σφίξιμο να’σου και ένα ντριφτ και λίγο καπνό να ξεμυρίσει το λάστιχο και λίγο τελίκιασμα για να στρώσουν τα δοντάκια στα γρανάζια και να φύγει το άρωμα από την αλυσίδα!!
Φτάνω στην παράδοση της παραγγελίας δίνω την σακούλα με τα πράγματα και με κοιτάζει παράξενα ο τύπος!!
-ΣΥΓΓΝΩΜΗ αλλά η απόδειξη λέει ότι κάνουν 20.000 δρΑΧΜΕς !!
-Ε!! ΟΤΙ ΛΈΕΙ η απόδειξη! του λέω!
-Στα παρακάτω λέει κάτι για γρανάζια και τακάκια εγώ δεν παράγγειλα τίποτα τέτοια και στην πίτσα μέσα τη τρισδιάστατα σχέδια είναι αυτά!!!
-ΩΧ!! ΠΑΤΑΤΑ μου μυρίζετε!! τα τρισδιάστατα ήτανε τα ανταλλακτικά που είχα βγάλει και με τα αεροπλανικά που έκανα για να στρώσω τον πάπιο γίνανε ένα με την πίτσα!!!
Βέβαια όπως φαντάζεστε δεν με αφήσανε να πάω άλλη παραγγελία!!!
Καλές γιορτές σε όλους θα τα ξαναπούμε!!!

"

Last edited by pepax66; 09-12-2009 at 18:00.
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 09-12-2009, 17:59
georgekostas Ο/Η georgekostas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ιωαννινα
Μoto: BMW R1200 GSA
Μηνύματα: 5,680
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΙΤΣΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΑ

Reply With Quote
  #7  
Παλιό 09-12-2009, 18:19
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΙΤΣΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΑ

Άψογος....
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 09-12-2009, 23:37
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΙΤΣΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΑ

Σωστος!!!
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 09-12-2009, 23:39
arisxios Ο/Η arisxios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
J. Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: R1200GS ADV
Μηνύματα: 2,718
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΙΤΣΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΑ

Reply With Quote
  #10  
Παλιό 09-12-2009, 23:55
skippybi Ο/Η skippybi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R 850 Roadster ή απλά ''Σουρτούκω''
Μηνύματα: 14,081
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΙΤΣΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΑ

Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
ΒΑΛΒΙΔΕΣ ΚΑΙ ΛΑΣΤΙΧΑ allen Τεχνικά θέματα διάφορα 7 05-11-2009 10:29
ΈΧΩ ΚΑΙ ΓΩ!!!!! ταξιδευτης Διάφορα 4 05-11-2009 09:03
ΑΣΚΗΣΗ ΚΑΙ ΑΔΥΝΑΤΙΣΜΑ:ΜΥΘΟΙ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ! Alext Χρήσιμα 0 29-09-2009 00:59
Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ Ο ΓΥΦΤΟΣ Gazi Χιούμορ 12 19-07-2009 04:24
ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΤΗ ΠΙΣΤΑ!!! PortoLeone Αστεία Video 3 07-06-2009 19:59


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:26.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!