GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Εκδρομές εντός Ελλάδος

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιό 10-11-2010, 21:47
ARGI Ο/Η ARGI βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: KARDITSA
Μoto: R 850 GS (Red Fat Lady!!!)
Μηνύματα: 9,816
Προεπιλογή Απάντηση: Σ/Κ στο Βόλο και στο βουνό των Κενταύρων 20-21/11/2010

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
να εμπιστεύεστε τις επιλογές του ARGI...δεν ξεχνώ τα λουκάνικα και τα παιδάκια στα Τρίκαλα...
....... ....

Αλλα και εσύ με τον XENO, είσασταν ΑΠΑΙΧΤΑ ΠΙΡΟΥΝΙΑ!!!!
Reply With Quote
  #52  
Παλιό 11-11-2010, 01:24
Sakis Ο/Η Sakis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Gs1200 η λευκή του 09!!
Μηνύματα: 7,888
Προεπιλογή Απάντηση: Σ/Κ στο Βόλο και στο βουνό των Κενταύρων 20-21/11/2010

To ξενοδοχείο που θα μείνουμε είναι το Xenia Volou Domotel στην παραλία του Βόλου.
Οι τιμές που μου έδωσαν τηλεφωνικώς είναι:
Δίκλινινο sea view 120 - city view 100
Mονόκλινο sea view 80 - city view 70

Το αργότερο μέχρι Δευτέρα πρέπει να κλείσουμε τα δωμάτια
στέλνοντας προκαταβολή για να σιγουρέψουμε την κράτηση


Παρακάτω παραθέτω κάποιες πληροφορίες σχετικά με το ξενοδοχείο:






Το Xenia Volou Domotel είναι ένα φινετσάτο θέρετρο πόλης και συνεδριακών εγκαταστάσεων στον Βόλο. Προσφέρει εξαιρετική κουζίνα και καλόγουστα δωμάτια με δωρεάν Wi-Fi και συνδρομητική τηλεόραση.
Η χρήση των εγκαταστάσεων στο Dreamway Spa είναι δωρεάν. Το κέντρο ευεξίας περιλαμβάνει τζακούζι, σολάριουμ και πλήρως εξοπλισμένο γυμναστήριο, 2 σάουνες και 2 ατμόλουτρα. Οι επισκέπτες μπορούν επίσης να κολυμπήσουν στην εσωτερική πισίνα ή να απολαύσουν μια περιποίηση μασάζ.
Τα καλαίσθητα δωμάτια και οι σουίτες του Xenia Volou Domotel προσφέρουν μπαλκόνι με θέα στην πόλη. Στις παροχές του δωματίου περιλαμβάνεται δορυφορική τηλεόραση, κλιματισμός, μίνι μπαρ, θυρίδα ασφαλείας, στεγνωτήρας μαλλιών, μπουρνούζια και παντόφλες. Η υπηρεσία δωματίου είναι διαθέσιμη όλο το 24ωρο.
Το a la carte εστιατόριο διαθέτει εντυπωσιακή θέα στη θάλασσα, ανοιχτή κουζίνα και χαλαρή ατμόσφαιρα και συνδυάζει τις μεσογειακές γεύσεις με τις τοπικές σπεσιαλιτέ. Στο Coffee Corner οι επισκέπτες μπορούν να απολαύσουν ποτά και ελαφριά σνακ όλων των ειδών.
Το Xenia Volou Domotel προσφέρει 2 πολυλειτουργικές αίθουσες συσκέψεων με οπτικοακουστικό εξοπλισμό, υπαίθριο χώρο στάθμευσης, ISDN τηλεφωνικές γραμμές και Wi-Fi.
Στο κέντρο του Βόλου, δίπλα στη θάλασσα, το ξενοδοχείο αποτελεί την ιδανική αφετηρία για σύντομα ταξίδια και εκδρομές στα νησιά των Σποράδων ή στα γραφικά χωριά του Πηλίου.

Δωμάτια: 79. Ξενοδοχειακή αλυσίδα : Domotel.
Reply With Quote
  #53  
Παλιό 11-11-2010, 02:28
Sakis Ο/Η Sakis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Gs1200 η λευκή του 09!!
Μηνύματα: 7,888
Προεπιλογή Απάντηση: Σ/Κ στο Βόλο και στο βουνό των Κενταύρων 20-21/11/2010

Στόχοι αυτού του Σ/Κ είναι η καλή παρέα, το καλό φαγητό,
η χαλάρωση και η απόδραση από τις σκοτούρες τις καθημερινότητας.



Το πρόγραμμα θα είναι σε χαλαρούς ρυθμούς και σύμφωνα με τη διάθεση της παρέας:

-Άφιξη όλων Σάββατο πρωί κατά τις 10-10:30 στο Βόλο και συνάντηση με τους
Βολιώτες φίλους που θα θελήσουν να μας ακολουθήσουν στην βόλτα ή να πιούν καφεδάκι μαζί μας.

-Καφές κάπου στην παραλία μέχρι να μαζευτούμε όλοι
και αναχώρηση κατά τις 11:30 για Βόλτα προς Μηλιές-Τσαγκαράδα.

-Μία στάση για φαγητό και λίγο τσιπουράκι, λόγω οδήγησης
(εδώ θα χρειαστούμε την βοήθεια των ντόπιων, να μας προτείνουν μια όμορφη διαδρομή και κάποιο καλό μαγαζί)

-και μία στάση για καφεδάκι στη διαδρομή της επιστροφής προς Βόλο.

-Κατά τις 17:00 με 17:30 επιστροφή και τακτοποίηση στο Ξενοδοχείο.

Στο ξενοδοχείο μπορούμε να χαλαρώσουμε στις εγκαταστάσεις spa και την θερμαινώμενη εσωτερική πισίνα τα οποία παρέχονται στην τιμή του δωματίου και λειτουργούν κανονικά όπως μου είπαν στο τηλέφωνο.

Για το βραδάκι μπορεί να συνεχίσει ο Αργύρης να μας πει τι έχει κατά νου.

Εκεί θα αποφασίσουμε πως θα κινηθούμε τη Κυριακή

Last edited by Sakis; 11-11-2010 at 02:32. Λόγος: .
Reply With Quote
  #54  
Παλιό 11-11-2010, 03:13
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Exclamation Απάντηση: Σ/Κ στο Βόλο και στο βουνό των Κενταύρων 20-21/11/2010

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Michael Chatzilias Εμφάνιση μηνυμάτων
Και μην ξεχάσουμε τον φίλο μας τον Πρετεντέρη!
Θα προσγειωθεί,
θα κάνει ντουζάκι,
θα ετοιμαστεί,
και θα έρθει να μας βρει όπου είναι η παρέα,

1.Sakis + Hekima
2.nikos-x (διπλός)
3.Michael Chatzilias
4.Jefe + Syvaris
5.pirate - ελπίζω να έρθεις
6.Dimitrisb
7.CPretenteris

Συγγνώμη Κωστή! Πρώτος έπρεπε να μπεις φίλε!
Αναμένουμε και ελπίζουμε και για τους υπολοίπους φίλους μας.

Φίλε Σάκη, fire away το πρόγραμμά σου!
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ARGI Εμφάνιση μηνυμάτων
Προτείνω επίσεις, αναλόγως πως θα εξελιχθεί η φάση, την Κυριακή, να κτυπήσουμε ένα μεσηβρινό καφεδάκι στην Ν. Αγχίαλο, που είναι γα@μ@@τα, στο λιμάνι. (εφόσον δεν βρέχει, για να κάτσουμε έξω)...
Παίζει και για φαγητό εκεί Κυριακή μεσημέρι, εάν γουστάρετε...

Οπως θα ορίσει ο επίτιμος αρχηγός CP Κώστας!!!
Φιλαράκια μου καλά... σας ευχαριστώ και τους δύο !!!!!!

Ένα πράγμα με ενδιαφέρει σ'αυτό το forum... να περνάμε όμορφα... να μην υπάρχουν διενέξεις... να διοργανώνουμε εκδρομές... να πηγαίνουμε και να περνάμε κάθε φορά... καλύτερα απ' την προηγούμενη... και να ανεβάζουμε ατελείωτο φωτογραφικό υλικό, άμα τη επιστροφή μας !!! Νομίζω πως η διάθεσή μου για το GSForum είναι ξεκάθαρα ορατή σε όλους... ή τουλάχιστον στην πλειοψηφία, από την 4μηνη παρουσία μου σε αυτό !!!

Ίσως έδρασα λίγο παρορμητικά "κατεβάζοντας" με αυτό τον τρόπο την εκδρομή αλλά πραγματικά είχαν δώσει ραντεβού ΟΛΕΣ οι συγκυρίες μαζί... λες και μου την είχαν στημένη... Έπρεπε βέβαια, να ζητήσω τη βοήθεια/συμβουλή των admins για το πως να χειριστώ την κατάσταση, πράγμα το οποίο δεν έκανα...

Ζητώ από όλους τους εμπλεκόμενους ταπεινά συγγνώμη για την αναστάτωση !!!

Όσο για το πρόγραμμα της Κυριακής... δε θέλω να ορίσω κάτι εγώ... ΟΤΙ πει η παρέα... μπορώ να ρίξω μια-δυο ιδέες αν θέλετε...
Reply With Quote
  #55  
Παλιό 11-11-2010, 03:31
Sakis Ο/Η Sakis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Gs1200 η λευκή του 09!!
Μηνύματα: 7,888
Προεπιλογή Απάντηση: Σ/Κ στο Βόλο και στο βουνό των Κενταύρων 20-21/11/2010

Θα παρακαλέσω να μην δώσουμε συνέχεια στο θέμα,
ακύρωσης της προηγούμενης εκδρομής του Κώστα εδώ.


'Οτι έγινε-πέρασε να κοιτάξουμε μπροστά, να είμαστε όλοι καλά και να περάσουμε όμορφα Κώστα.
Reply With Quote
  #56  
Παλιό 11-11-2010, 15:50
ARGI Ο/Η ARGI βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: KARDITSA
Μoto: R 850 GS (Red Fat Lady!!!)
Μηνύματα: 9,816
Προεπιλογή Απάντηση: Σ/Κ στο Βόλο και στο βουνό των Κενταύρων 20-21/11/2010

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Sakis Εμφάνιση μηνυμάτων
To ξενοδοχείο που θα μείνουμε είναι το Xenia Volou Domotel στην παραλία του Βόλου.
Οι τιμές που μου έδωσαν τηλεφωνικώς είναι:
Δίκλινινο sea view 120 - city view 100
Mονόκλινο sea view 80 - city view 70

Το αργότερο μέχρι Δευτέρα πρέπει να κλείσουμε τα δωμάτια
στέλνοντας προκαταβολή για να σιγουρέψουμε την κράτηση


Παρακάτω παραθέτω κάποιες πληροφορίες σχετικά με το ξενοδοχείο:






Το Xenia Volou Domotel είναι ένα φινετσάτο θέρετρο πόλης και συνεδριακών εγκαταστάσεων στον Βόλο. Προσφέρει εξαιρετική κουζίνα και καλόγουστα δωμάτια με δωρεάν Wi-Fi και συνδρομητική τηλεόραση.
Η χρήση των εγκαταστάσεων στο Dreamway Spa είναι δωρεάν. Το κέντρο ευεξίας περιλαμβάνει τζακούζι, σολάριουμ και πλήρως εξοπλισμένο γυμναστήριο, 2 σάουνες και 2 ατμόλουτρα. Οι επισκέπτες μπορούν επίσης να κολυμπήσουν στην εσωτερική πισίνα ή να απολαύσουν μια περιποίηση μασάζ.
Τα καλαίσθητα δωμάτια και οι σουίτες του Xenia Volou Domotel προσφέρουν μπαλκόνι με θέα στην πόλη. Στις παροχές του δωματίου περιλαμβάνεται δορυφορική τηλεόραση, κλιματισμός, μίνι μπαρ, θυρίδα ασφαλείας, στεγνωτήρας μαλλιών, μπουρνούζια και παντόφλες. Η υπηρεσία δωματίου είναι διαθέσιμη όλο το 24ωρο.
Το a la carte εστιατόριο διαθέτει εντυπωσιακή θέα στη θάλασσα, ανοιχτή κουζίνα και χαλαρή ατμόσφαιρα και συνδυάζει τις μεσογειακές γεύσεις με τις τοπικές σπεσιαλιτέ. Στο Coffee Corner οι επισκέπτες μπορούν να απολαύσουν ποτά και ελαφριά σνακ όλων των ειδών.
Το Xenia Volou Domotel προσφέρει 2 πολυλειτουργικές αίθουσες συσκέψεων με οπτικοακουστικό εξοπλισμό, υπαίθριο χώρο στάθμευσης, ISDN τηλεφωνικές γραμμές και Wi-Fi.
Στο κέντρο του Βόλου, δίπλα στη θάλασσα, το ξενοδοχείο αποτελεί την ιδανική αφετηρία για σύντομα ταξίδια και εκδρομές στα νησιά των Σποράδων ή στα γραφικά χωριά του Πηλίου.

Δωμάτια: 79. Ξενοδοχειακή αλυσίδα : Domotel.
Σάκη, όταν οριστικοποιήσεις άτομα, στειλε μου π.μ, ώστε ενα δούμε τι θα κάνουμε με την τιμή των δωματίων στο ΞΕΝΙΑ.
Ο διευθυντής είναι φίλος μου, και ίσως καταφέρω κάτι καλύτερο για εσάς που θα μείνετε εκεί!!! Δεν εγγυούμε τίποτα, θα κάνω όμως προσπάθεια...

Last edited by ARGI; 11-11-2010 at 15:52.
Reply With Quote
  #57  
Παλιό 11-11-2010, 16:00
Michael Chatzilias Ο/Η Michael Chatzilias βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αθήνα, Μετς
Μoto: Έμεινα χωρίς μηχανή...
Μηνύματα: 1,603
Προεπιλογή Απάντηση: Σ/Κ στο Βόλο και στο βουνό των Κενταύρων 20-21/11/2010

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ARGI Εμφάνιση μηνυμάτων
Σάκη, όταν οριστικοποιήσεις άτομα, στειλε μου π.μ, ώστε ενα δούμε τι θα κάνουμε με την τιμή των δωματίων στο ΞΕΝΙΑ.
Ο διευθυντής είναι φίλος μου, και ίσως καταφέρω κάτι καλύτερο για εσάς που θα μείνετε εκεί!!! Δεν εγγυούμε τίποτα, θα κάνω όμως προσπάθεια...

Reply With Quote
  #58  
Παλιό 11-11-2010, 16:05
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Σ/Κ στο Βόλο και στο βουνό των Κενταύρων 20-21/11/2010

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ARGI Εμφάνιση μηνυμάτων
Σάκη, όταν οριστικοποιήσεις άτομα, στειλε μου π.μ, ώστε ενα δούμε τι θα κάνουμε με την τιμή των δωματίων στο ΞΕΝΙΑ.
Ο διευθυντής είναι φίλος μου, και ίσως καταφέρω κάτι καλύτερο για εσάς που θα μείνετε εκεί!!! Δεν εγγυούμε τίποτα, θα κάνω όμως προσπάθεια...
Άψογος όπως πάντα ο ARGI !!!

Reply With Quote
  #59  
Παλιό 11-11-2010, 16:09
Hekima Ο/Η Hekima βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS Συνοδηγός
Μηνύματα: 9,103
Προεπιλογή Απάντηση: Σ/Κ στο Βόλο και στο βουνό των Κενταύρων 20-21/11/2010

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Άψογος όπως πάντα ο ARGI !!!

Reply With Quote
  #60  
Παλιό 11-11-2010, 16:10
ARGI Ο/Η ARGI βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: KARDITSA
Μoto: R 850 GS (Red Fat Lady!!!)
Μηνύματα: 9,816
Προεπιλογή Απάντηση: Σ/Κ στο Βόλο και στο βουνό των Κενταύρων 20-21/11/2010

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Sakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Στόχοι αυτού του Σ/Κ είναι η καλή παρέα, το καλό φαγητό,





η χαλάρωση και η απόδραση από τις σκοτούρες τις καθημερινότητας.



Το πρόγραμμα θα είναι σε χαλαρούς ρυθμούς και σύμφωνα με τη διάθεση της παρέας:

-Άφιξη όλων Σάββατο πρωί κατά τις 10-10:30 στο Βόλο και συνάντηση με τους
Βολιώτες φίλους που θα θελήσουν να μας ακολουθήσουν στην βόλτα ή να πιούν καφεδάκι μαζί μας.

-Καφές κάπου στην παραλία μέχρι να μαζευτούμε όλοι
και αναχώρηση κατά τις 11:30 για Βόλτα προς Μηλιές-Τσαγκαράδα.

-Μία στάση για φαγητό και λίγο τσιπουράκι, λόγω οδήγησης
(εδώ θα χρειαστούμε την βοήθεια των ντόπιων, να μας προτείνουν μια όμορφη διαδρομή και κάποιο καλό μαγαζί)

-και μία στάση για καφεδάκι στη διαδρομή της επιστροφής προς Βόλο.

-Κατά τις 17:00 με 17:30 επιστροφή και τακτοποίηση στο Ξενοδοχείο.

Στο ξενοδοχείο μπορούμε να χαλαρώσουμε στις εγκαταστάσεις spa και την θερμαινώμενη εσωτερική πισίνα τα οποία παρέχονται στην τιμή του δωματίου και λειτουργούν κανονικά όπως μου είπαν στο τηλέφωνο.

Για το βραδάκι μπορεί να συνεχίσει ο Αργύρης να μας πει τι έχει κατά νου.

Εκεί θα αποφασίσουμε πως θα κινηθούμε τη Κυριακή
Λοιπόν, όπως έχω ήδη αναφέρει, είπαμε για το Σάββατο βράδυ, να φάμε και να ακούσουμε μουσική από δύο μέλη του Forum, στην Κάτω Γατζέα.
Ωρα περίπου 9.30 με 9.45 άφιξη εκεί δα...
Είναι μικρό άλλα όμορφο κουτουκάκι, παραλιακό με καλή κουζίνα...
Θα τους πω κιόλας να έχουν έτοιμη καμιά μυστήρια πίτα ...
Εγω θα σας βρώ εκεί ώστε να συντονίσω κατάσταση με τον μαγαζάτορα..

Όσο αφορά την ημερήσια εκδρομή σας, φυσικά αναλόγος την ώρα εκκίνησης σας, προτείνω τσιπουράκι ή καφεδάκι στον σταθμό στις Μηλιές ή φαγητό κανονικό στα αρχοντικά στην Βυζίτσα ή Πινακάτες ...
(φυσικά οι οργανωμένοι ντόποιο μπορούν να εκφέρουν καλύτερη γνώμη από εμένα)

Πάντως ο πρωινός καφές απαιτήτε να είναι στην παραλία του Βόλου, που έχει μεγάλο νυφοπάζαρο εκείνη την ώρα... Θα χορτάσει το μάτι σας, ωραία πράγματα!!!!

Τέλος, αναλόγως πάλι την ώρα, εάν θέλετε, κτυπάμε Ν. Αγχίαλο, για φαγητό και καφέ στο όμορφο λιμανάκι του...

ααα, να μην ξεχάσω, όπως μπαίνετε πρός Βόλο, σταματάτε στα φανάρια της Ν. Αγχιάλου, και κτυπάτε τυροπιτούλα ζεστή, στην γωνία του Τζίμη (όπως πάτε, δεξιά, δίπλα στο φανάρι)... Προτιμείστε γκουρού τυρόπιτα, όλα τα λεφτά!!!!

Αυτά από εμένα...
Καλή διασκέδαση να έχουμε...
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Στο Βόλο Σ/Κ για Τσίπουρα, Μπαράκια... κι εκδρομούλες στο Πήλιο !!! 19-21/11/2010... CPretenteriS Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες 266 10-11-2010 01:51
21-10-2010 Βραδυνή συνάντηση στο Βόλο nivam Συναντήσεις - Εκδηλώσεις (Μόνο επίσημες συναντήσεις) 7 22-10-2010 17:06
Βραδυνή μπύρα στο Βόλο 25-8-10 nivam Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες 11 24-08-2010 11:49
Βραδυνή μπύρα στο Βόλο nivam Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες 3 05-08-2010 20:58
μια αληθινή φιλια μέσα σε λίγες ώρες κάπου στο...Βόλο souljacker Συναντήσεις - Εκδηλώσεις (Μόνο επίσημες συναντήσεις) 30 27-02-2009 16:48


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:56.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!