GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 20-09-2011, 13:43
asotosios Ο/Η asotosios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Μεταμόρφωση
Μoto: MOTO GUZZI BREVA 1100 ABS 2007
Μηνύματα: 3,009
Προεπιλογή Απάντηση: Διακοπή καταβολής σύνταξης για δικαιούχους του Δημοσίου

η αληθεια ειναι οτι ξερω δασκαλα 11ετους προυπυρεσιας (απο οτι μου ειπε πλεον ειναι η παλαιοτερη στο σχολειο της)...που επειδη στο διαστημα αυτο γεννησε 3 παιδια...και εκανε και ενα μεταπτυχιακο στην Μαρασλιο ή κατι τετοιο...αλλα 2 χρονια δλδ...δεν εχει δουλεψει σπαστα σε σχολειο πανω απο 2-3 χρονια και ξαναλεω και αυτα σπαστα αναμεσα στις γεννες και στις εξτρα σπουδες...!!!

βεβαια οσο δεν δουλευε φουλ...επερνε μονο τον βασικο τους δλδ κανενα 1000ευρω/μηνα...τα οποια να καθεσαι και να τα περνεις δεν ειναι και κακο...αν σκεφτεις οτι αλλοι δουλευουν για 500-600-700 ολοκληρο μηνα...!!!
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 20-09-2011, 13:56
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Διακοπή καταβολής σύνταξης για δικαιούχους του Δημοσίου

Είναι παράξενο! Ολοι λέτε σωστά, κι όλων τα επιχειρήματα στέκουν...


κι όμως είναι ο από τους αχρείους "κυβερνώντες" επιθυμητός κοινωνικός αυτοματισμός!
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 20-09-2011, 13:58
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Διακοπή καταβολής σύνταξης για δικαιούχους του Δημοσίου

ακριβώς
αυτό μην ξεχνάμε
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 20-09-2011, 15:00
silvestros Ο/Η silvestros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Σερρες
Μoto: GS 1200
Μηνύματα: 1,945
Προεπιλογή Απάντηση: Διακοπή καταβολής σύνταξης για δικαιούχους του Δημοσίου

σαν απόστρατος 45 ετών και βλέποντας όλη αυτήν την υστερία απέναντι στη κατηγορία μου, έχω να πω οτι με την ίδια πονηριά και χαιρεκακία μπορώ να επιτεθώ σε εκατοντάδες άλλες ειδικότητες και επαγγέλματα, αναλογιζόμενος που πήγαν τα δισεκατομμύρια των επιδοτήσεων της αγροτιάς και των ελεύθερων επαγγελματιών, της φοροδιαφυγής, της καταπάτησης και καταστροφης δημόσιας γης, της υποβαθμισμένης παροχής υπηρεσίων από κάθε είδους επιτηδευματία και απατεώνα και τέλος της ζημιάς από κατ' εξακουλουθηση βιασμό της δημοκρατίας από κάθε εργατοπατέρα και επαγγελματία συνδικαλιστή.

Εάν η πρόωρη συνταξιοδότηση είναι παράνομη κάντε καταγγελία, εάν είναι ανήθικη ψηφίστε την επόμενη φορά με ήθος και όχι με συμφέρον.

Ο κατευθυνόμενος από τα ΜΜΕ λαϊκισμός καλό είναι να μην ποδοσφαιροπποιεί την κρίση μας. Θα την χρειαστούμε για να αντιμετωπίσουμε την στρατολόγηση 2,5 εκατομμυρίων ηλιθίων των επόμενων εκλογών που θα ανακυρήξουν νέα κυβέρνηση.
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 20-09-2011, 15:25
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Διακοπή καταβολής σύνταξης για δικαιούχους του Δημοσίου

Όλοι έχετε/έχουμε δίκιο!
Μην ξεγιελιέστε και πιπιλίζετε την καραμέλα που χρόνια τώρα μας δίνουν!!!!!
Δε φταίμε εμείς για την κατάντια, ακόμα και αν τους ψηφίσαμε επανειλημμένα! Τι να κάναμε; Όλοι κάποιον απο τα ρεμάλια ψηφίσαμε. Όλοι έχουν δικαίωμα ασφάλισης και σύνταξης, αφού πληρώνουν μια ζωή, ΕΦΟΣΟΝ πληρώνουν, γιατί υπάρχουν και πολλοί που απαιτούν, δίχως να έχουν πληρώσει.
Μας έκοψαν το δικαίωμα (απο Ιουν 2010) κάθε αμοιβόμενης εργασίας! ΟΚ. (χάνει και πάλι το κράτος, αλλά είναι άλλη κουβέντα).
Το θέμα είναι να μην τα βάζουμε μεταξύ μας, αλλά με αυτούς που κυβερνάνε! Να πτωχεύσουμε κύριοι, να πεινάσουμε 15 μέρες και μην πάρουν τίποτα αυτοί οι τοκογλύφοι! Γι αυτούς γίνονται όλα. Για να μην χάσουν!!!! Το πήραμε πρέφα, ή ακόμα!
Επενδύσεις, βιομηχανία, γεωργική πολιτική, σας λένε τίποτα;;;; Κάποτε έφτιαχνε δρόμους η ΜΟΜΑ και δεν υπήρχε Μπόμπολας &ΣΙΑ......
Και υπήρχαν δρόμοι! Όχι καλντερίμια! Λέω διάσπαρτα ότι μου ρχεται στο νου. Χιλιάδες παραδείγματα!
Συντονιστείτε και συμπορευτείτε! δείτε τι λέει ο Τσίπρας, και δεν είμαι αριστερος! Αλλά αυτά που λέει σήμερα, με εκφράζουν!
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 20-09-2011, 15:36
Akyla Ο/Η Akyla βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Πειραίας
Μoto: R 1150 GS
Μηνύματα: 606
Προεπιλογή Απάντηση: Διακοπή καταβολής σύνταξης για δικαιούχους του Δημοσίου

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mikearmy Εμφάνιση μηνυμάτων
Εάν η πρόωρη συνταξιοδότηση είναι παράνομη κάντε καταγγελία, εάν είναι ανήθικη ψηφίστε την επόμενη φορά με ήθος και όχι με συμφέρον.

Ο κατευθυνόμενος από τα ΜΜΕ λαϊκισμός καλό είναι να μην ποδοσφαιροπποιεί την κρίση μας. Θα την χρειαστούμε για να αντιμετωπίσουμε την στρατολόγηση 2,5 εκατομμυρίων ηλιθίων των επόμενων εκλογών που θα ανακυρήξουν νέα κυβέρνηση.

Δεν είπε κανείς οτι είναι παράνομη, ειδικά εγώ είπα ότι είναι νόμιμη και πρέπουσα, ανήθικο είναι το να βγεις στην αγορά εργασίας και να "φας" την θέση κάποιου ανέργου κατά την γνώμη μου, ενώ ήδη λαμβάνεις σύνταξη, και εκεί δεν φέρεις ευθύνη εσύ μόνο αλλά το κράτος που σε ωθεί εκεί.

Για την συνταξιοδότηση καλώς γίνεται εφόσον γίνεται, αλλά σαν Γιώργος εγώ θα θεωρούσα για τον εαυτό μου ότι και στα 45 μου έχω πράγματα να δώσω και δεν είμαι συνταξιούχος, κρίνω ότι θα είμαι χρήσιμος τουλάχιστον μέχρι τα 65 μου οπότε και θα βγώ σε σύνταξη....δεν είπα μέχρι τα 65 να είσαι "μάχιμος" αλλά η εμπειρία σου και η πνευματική σου ικανότητα κρίνω εγώ (ίσως παρακινδυνευμένα) οτι ,μπορούν να χρησιμοποιήσουν προς όφελος του στρατού και της πατρίδας γενικότερα.

Στο τελευταίο κομμάτι τώρα, μην λαμβάνουμε οποιαδήποτε κρίση αντίθετη με τη δική μας σαν "Ο κατευθυνόμενος από τα ΜΜΕ λαϊκισμός" γιατί στην προκειμένη περίπτωση να σου αναφέρω ότι με τα ΜΜΕ ουδόλως ασχολούμαι πόσο δε να χειραγωγούμαι. Δημιουργική σκέψη έχω (τουλάχιστον νομίζω) και κριτική ικανότητα.


Πάντα φιλικά και χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν ειδικά εφόσον δεν τον γνωρίζω.
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 20-09-2011, 15:41
Akyla Ο/Η Akyla βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Πειραίας
Μoto: R 1150 GS
Μηνύματα: 606
Προεπιλογή Απάντηση: Διακοπή καταβολής σύνταξης για δικαιούχους του Δημοσίου

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Όλοι έχετε/έχουμε δίκιο!
Μην ξεγιελιέστε και πιπιλίζετε την καραμέλα που χρόνια τώρα μας δίνουν!!!!!
Δε φταίμε εμείς για την κατάντια, ακόμα και αν τους ψηφίσαμε επανειλημμένα! Τι να κάναμε; Όλοι κάποιον απο τα ρεμάλια ψηφίσαμε. Όλοι έχουν δικαίωμα ασφάλισης και σύνταξης, αφού πληρώνουν μια ζωή, ΕΦΟΣΟΝ πληρώνουν, γιατί υπάρχουν και πολλοί που απαιτούν, δίχως να έχουν πληρώσει.
Μας έκοψαν το δικαίωμα (απο Ιουν 2010) κάθε αμοιβόμενης εργασίας! ΟΚ. (χάνει και πάλι το κράτος, αλλά είναι άλλη κουβέντα).
Το θέμα είναι να μην τα βάζουμε μεταξύ μας, αλλά με αυτούς που κυβερνάνε! Να πτωχεύσουμε κύριοι, να πεινάσουμε 15 μέρες και μην πάρουν τίποτα αυτοί οι τοκογλύφοι! Γι αυτούς γίνονται όλα. Για να μην χάσουν!!!! Το πήραμε πρέφα, ή ακόμα!
Επενδύσεις, βιομηχανία, γεωργική πολιτική, σας λένε τίποτα;;;; Κάποτε έφτιαχνε δρόμους η ΜΟΜΑ και δεν υπήρχε Μπόμπολας &ΣΙΑ......
Και υπήρχαν δρόμοι! Όχι καλντερίμια! Λέω διάσπαρτα ότι μου ρχεται στο νου. Χιλιάδες παραδείγματα!
Συντονιστείτε και συμπορευτείτε! δείτε τι λέει ο Τσίπρας, και δεν είμαι αριστερος! Αλλά αυτά που λέει σήμερα, με εκφράζουν!
Άλλη μια φορά θα συμφωνήσω μαζί σου...απλώς στην Ελλάδα δεν υπαρχουν μαζικές αντιδράσεις αλλά αντιδράσεις της κάθε ομάδας όταν αδικίται... να δεις πως το έλεγαν .........




Divide et impera
(διαίρει και βασίλευε)
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 20-09-2011, 15:48
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Διακοπή καταβολής σύνταξης για δικαιούχους του Δημοσίου

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Akyla Εμφάνιση μηνυμάτων
..........................δεν είπα μέχρι τα 65 να είσαι "μάχιμος" αλλά η εμπειρία σου και η πνευματική σου ικανότητα κρίνω εγώ (ίσως παρακινδυνευμένα) οτι ,μπορούν να χρησιμοποιήσουν προς όφελος του στρατού και της πατρίδας γενικότερα.
................................................................................................
+1000000000000
οπως π.χ γινεται στον αμερικανικο στρατο και σε ολους τους στρατους του κοσμου (σχεδον).

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Akyla Εμφάνιση μηνυμάτων
..........................
Δεν είπε κανείς οτι είναι παράνομη, ειδικά εγώ είπα ότι είναι νόμιμη και πρέπουσα, ανήθικο είναι το να βγεις στην αγορά εργασίας και να "φας" την θέση κάποιου ανέργου κατά την γνώμη μου, ενώ ήδη λαμβάνεις σύνταξη, και εκεί δεν φέρεις ευθύνη εσύ μόνο αλλά το κράτος που σε ωθεί εκεί.
Εχω τρια πρωτοξαδερφα (2 απο ναυτικο, ενα απο αεροπορια) που εκαναν αυτο το οποιο περιγραφεις. Εξαιτιας αυτου του γεγονοτος κοντεψαν να χαλασουν οι σχεσεις μας!!!!
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 20-09-2011, 15:57
nek21 Ο/Η nek21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΘΕΡΜΗ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R1200ADV
Μηνύματα: 779
Προεπιλογή Απάντηση: Διακοπή καταβολής σύνταξης για δικαιούχους του Δημοσίου

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλέ μου άνθρωπε, δε με νοιάζει τι, αν, κλπ....
όλοι κάποτε κάναμε κάποια επιλογή. Δεν έκλεψα , δεν έφαγα θέση κανενός. Το αν θα μπορούσα να δουλεύω ακόμα στο στρατό, δεν απασχολεί κανέναν. Δε γούσταρα άλλο. Αυτοί μου το υποσχέθηκαν εγγράφως προ 22ετίας! Είναι άδικο και ηθικά και ΝΟΜΙΚΑ!!!! Για ποιο λόγο διάλεξε ο καθένας αυτό που διάλεξε , δε με πειράζει. Και το ίδιο (για μη τηρηθείσες υποσχέσεις του κράτους) μπορεί να ισχυριστεί ο καθένας μας , από όλους τους κλάδους επαγγελματιών. Εγώ είμαι με όλους κι όχι εναντίον όλων. Έκλεβες σαν επαγγελματίας; Μπράβο! Αφού το κράτος σε κλέβει 1ο κι επιπλέον σου δίνει το δικαίωμα να κλέψεις.
Αυτά λέω! Κατάφεραν να μας βάζουν να τσακωνόμαστε μεταξύ μας και να πιστεύουμε ότι έχουμε ΜΕΓΑ μερίδιο της ευθύνης ως Λαός!!!!!!!! Αλοίμονο!!!!! Ας μην έτρωγαν με 2πλα και τρίδιπλα σαγόνια!!!! Ας μην πτώχευαν ΜΤΣ, ΝΑΤ και τόσα άλλα υγειή ταμεία!!!! Τα ταμεία των ιδιωτικών τραπεζών τα θυμάστε;;;;; Τα ξέσκισαν! Φταίνε οι τραπεζοϋπάλληλοι;;;;;;
Λάσκαρης λέγομαι, αν υπηρετήσαμε κάπου μαζί, θα με θυμάσαι.
μαζι σου.με καλυψες σε ολα.δηλαδη δεν μας πειραζει που αυξηθηκαν οι δημοσιες δαπανες ακουστε το ρεεεεεεεεεεεεεε.αυξηθηκαν οι δημοσιες δαπανες και μεις καθομαστε και τσακωνομαστε ποιος ειναι ο φτωχοτερος και ποιος θιγεται περισσοτερο οικονομικα προ και μετα κρισης.δεν τους θελουμε ρε αλλο.φτανει ποια.ας παρουμε την κατασταση στα χερια μας.δηλαδη υπαρχει εστω και καποιος απο δω μεσα που να πιστευει οτι οι κυβερνωντες φροντιζουν για το μελλον αυτης της χωρας?
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 20-09-2011, 16:04
Akyla Ο/Η Akyla βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Πειραίας
Μoto: R 1150 GS
Μηνύματα: 606
Προεπιλογή Απάντηση: Διακοπή καταβολής σύνταξης για δικαιούχους του Δημοσίου

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nek21 Εμφάνιση μηνυμάτων
....... υπαρχει εστω και καποιος απο δω μεσα που να πιστευει οτι οι κυβερνωντες φροντιζουν για το μελλον αυτης της χωρας?
Φυσικά και φροντίζουν, και συγκεκριμένα το κατευθύνουν με μαθηματική ακρίβεια......








Στην Καταστροφή

Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
..Να!...γιατι Boxer! ...χαλαρωτικο, Δολομιτικο μοτο-clipακι! ΙoannisPanagiotidis Φωτογραφίες - Video (μόνο για τις δικές μας μοτό) 32 29-06-2011 12:21
iOS 50 Σημαντικά νέα χαρακτηριστικά για iPhone iPod Touch και iPa MARK Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 6 08-06-2011 01:23
Εσωτερικές βαλίτσες για τις μεταλλικές του Adventure mario Εξοπλισμός μοτοσικλέτας 9 02-03-2011 21:09
Πωλείται αυθεντική BMW μεταλλική ποδιά για F800GS - F650 GS twin nos7nos Πωλήσεις αξεσουάρ/ανταλλακτικών μοτοσυκλετών 1 11-05-2010 15:05
Απαιτούμενα Δικαιολογητικά για ταξίδι στο εξωτερικό!! riko46 Χρήσιμα 14 05-04-2009 15:39


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:36.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!