GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Ελλάδα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 16-12-2010, 10:21
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Αρχισαν τα οργανα.....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gandreas Εμφάνιση μηνυμάτων
Άκουσα σήμερα τον Παπαδάκη να λέει ότι είναι κατακριτέο και να φερθούμε σαν έλληνες!!( τι εννοούσε?) όταν το άκουσα ήθελα να έχω έναν υπουργό και να τον βαράω και εγώ, αφού πιστεύουν ότι είναι περισσότερο έλληνες από εμένα ή εσένα
Αυτοί πιστεύουν ότι είναι οι καλοί που έχουν προσφέρει στον τόπο μας
Αν ειχες εναν υπουργο......ενταξει θα τον καταφερνες μονος σου αν ειχες δυο και πανω ομως.........μαλλον θα τις ετρωγες!!!!

Παντως μπραβο τους, 50 νοματαιοι τα εβαλαν με ενα υπουργο!! ηθελα να ηξερα ομως αν πεφτανε τα ΜΑΤ πανω σε αυτους τους 50 και τους κανανε οπως αυτοι κανανε τον Χατζηδακη τι θα λεγανε??? Μα τι λεω........''τα ΜΑΤ κτυπησανε βαναυσα ανυπερασπιστους πολιτες.......'' να τι θα λεγανε!!!!!

Οσο για το ''φερθειτε σαν Ελληνες'' καλο θα ηταν να διαβαζαμε λιγο Ιστορια, Ελληνικη Ιστορια!! αυτη που λεει περι ειρηνικων συγκεντρωσεων στην Αγορα και συζητησεων μετά λυσεων σε θεματα που αφορουσαν την Πολη-Κρατος (Αθηνα) των πολιτικων με τους πολιτες, διοτι αυτο εννουσε ο Παπαδακης.....τον πολιτισμο μας ως Ελληνες και οχι σαν αμερικανακια του Φαρ ουεστ!!!!

Η βια φιλε μου φερνει βια, κι ελπιζω να μην θελουμε να βιωσουμε την πραγματικη βια απο την πλευρα μιας κυβερνησης!!Διοτι τοτε αλοιμονο μας!!!!
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 16-12-2010, 10:30
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Αρχισαν τα οργανα.....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχεις κι εσυ οπως εχω κι εγω οπως εχουν κι οι πολιτικοι οι οποιοι τελευταιοι επετρεπαν σε εμενα κι εσενα να παρανομουμε και να περναμε καλα! Ο καθενας στο μεριδιο που του αναλογεί!!! Τωρα τα πληρωνουμε ΟΛΑ μαζεμενα!!! Ας προσεχαμε πρωτα εμεις οι ιδιοι και αν το καναμε τοτε ναι θα ημουν 1000% μαζι σου!! Αλλα δεν το καναμε! απολαμβαναμε ΚΙ εμεις την ασυδοσια και την ατιμωρησια!! Ας προσεχαμε!!!
Να μην το αναλυσω τωρα εδω το παραπανω, τα εχω πει και σε άλλα νηματα!!!

Σημ. ελπιζω το μαγαζι εχτες να....σωθηκε!!!!
Γιώργο δεν μπορεί κανένας να σου βάλει μυαλό αν θέλεις να αυτομαστιγώνεσαι ΟΚ, αλλά μην ζητάς και από τους άλλους να κάνουν το ίδιο.
Αν η κόρη σου σου παίρνει λεφτά από το πορτοφόλι και εσύ όχι μόνο σφυρίζεις αδιάφορα αλλά το αφήνεις και στο δωμάτιο της δεν θα αυτή αν αύριο γίνει κλέφτρα αλλά ΕΣΥ που το επέτρεψες.
Το ξύλο είναι μια χαρά, ο φόβος φυλάει τα έρημα.

Κατέβα μια φορά σε μία τέτοια διαδήλωση σαν θεατής να δεις την οργή του κόσμου που ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ και ΔΕΝ τα έχει φάει παρέα με τον Πάγκαλο.
και μετά έλα να το συζητήσουμε.

Αλήθεια περιμένω ακόμα την ψήφιση του νόμου περί ευθύνης υπουργών αλλά και τον διορίσμό των 3000 νοσηλευτών μέχρι το τέλος του χρόνου..

Τελειώνοντας.. αν δεν αντιδράσουμε θα μας πάρουν και τα σώβρακα γιατί ξέρουν ότι χωρίς ΕΜΑΣ δεν μπορούν να κάνουν τίποτα...από ποιόν θα τα πάρουν.

Last edited by frits; 16-12-2010 at 10:31.
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 16-12-2010, 10:43
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή Απάντηση: Αρχισαν τα οργανα.....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από syan Εμφάνιση μηνυμάτων
Κι εγώ είμαι κατά της βίας αλλά όταν τελειώνουν τα λόγια δεν υπάρχει άλλη διέξοδος παρα τα προϊόντα της αγανάκτησης. Αλλωστε κι αυτοί βία δεν ασκούν σε μάς; ....Είναι ξεδιάντροποι Νικόλα και είμαι απο αυτούς που εξαντλούν τα όρια της υπομονής...!
οταν καραγκιοζηδες καθοντε και εκμεταλλευοντε αυτα που χρονια τοσοι δημιουργουσαν για εμας ναι,αξιζει η βια,οταν τα χρεπια αυτα κοιταζουν μερα με την μερα πως να εισπραξουν ακομα περισσοτερα,ναι αξιζει η βια.
οταν αθλιοι ξεπουλανε την ελλαδα και τρωνε μεχρι και το μεδουλι,ναι αξιζει η βια.
κι αυτη ειναι η αρχη του κακου.η μαλλον,να το διορθωσω,του καλου,γιατι ναι,μπορει να μας εχει παρει η μπαλα ολους μας σχεδον,μπορει να χει παρει και την ελλαδα μας,ομως μαζι με μας,θα παρει κι αυτους.κι αυτοι θα πληρωσουν και για ολα τα σπασμενα που ξεκινησαν την δεκαετια του 80.οι εν ζωη.
ξερουν ομως να καθοντε πισω απο τα γραφεια τους,να δινουν ευθηνες σε χωρες του εξωτερικου και να πληρωνουμε εμεις.
επαναστατης?οχι,ομως μη με πειραξεις για να μην σε πειραξω,απλες,λιγες και ελληνικες κουβεντες.

Last edited by taksidiotis; 16-12-2010 at 10:45.
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 16-12-2010, 10:47
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Αρχισαν τα οργανα.....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν ειχες εναν υπουργο......ενταξει θα τον καταφερνες μονος σου αν ειχες δυο και πανω ομως.........μαλλον θα τις ετρωγες!!!!
Επί πολιτικών σπάνια σου απαντώ. Στην παιδική και υποθετική ερώτηση, δεν θα τους έδερνα απλά… αμπάριζα μαζί και τον Πάγκαλο. Που τα φάγαμε μαζί. Για αυτό και δυνάμωσα.

Παντως μπραβο τους, 50 νοματαιοι τα εβαλαν με ενα υπουργο!! ηθελα να ηξερα ομως αν πεφτανε τα ΜΑΤ πανω σε αυτους τους 50 και τους κανανε οπως αυτοι κανανε τον Χατζηδακη τι θα λεγανε??? Μα τι λεω........''τα ΜΑΤ κτυπησανε βαναυσα ανυπερασπιστους πολιτες.......'' να τι θα λεγανε!!!!!

Οσο για το ''φερθειτε σαν Ελληνες'' καλο θα ηταν να διαβαζαμε λιγο Ιστορια, Ελληνικη Ιστορια!! αυτη που λεει περι ειρηνικων συγκεντρωσεων στην Αγορα και συζητησεων μετά λυσεων σε θεματα που αφορουσαν την Πολη-Κρατος (Αθηνα) των πολιτικων με τους πολιτες, διοτι αυτο εννουσε ο Παπαδακης.....τον πολιτισμο μας ως Ελληνες και οχι σαν αμερικανακια του Φαρ ουεστ!!!!

Η βια φιλε μου φερνει βια, κι ελπιζω να μην θελουμε να βιωσουμε την πραγματικη βια απο την πλευρα μιας κυβερνησης!! Γιώργο απορώ, sorry… Δεν την έχεις βιώσει ακόμη? Τι ΑΛΛΟ πρέπει να σου κάνουν δηλαδή? Να σε αναγκάσουν να πάρεις και άλλο Varadero?
Διοτι τοτε αλοιμονο μας!!!!
Όπου τους βρίσκουν. Ο κόσμος έχει αγανακτήσει. Θερίζουν αυτά που έσπερναν και κοιμούνται όπως έχουν στρώσει.

Επαναλαμβάνω για τους ευαισθητοποιημένους, αν σας ενοχλεί αυτό τώρα, να μην βλέπετε ειδήσεις το 2001.

Επίσης κάτι ΠΟΛΥ βασικό είναι να ΜΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΟΥΝ τα λεφτά που έκλεψαν. Με τον οποιονδήποτε τρόπο. Όπου και να είμαστε να τους κράζουμε, να σηκωνόμαστε να φεύγουμε από τα κέντρα που κάθονται κι αυτοί για έναν απλό καφέ. ΕΞΩΣΤΡΑΚΙΣΜΟΣ.

Πίσσα και πούπουλα και τα κλεμμένα πίσω.

Άντε καλημέρα.

Last edited by ckk; 16-12-2010 at 10:52.
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 16-12-2010, 11:01
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή Απάντηση: Αρχισαν τα οργανα.....

αν μαθαιναμε ολα οσα εχουν κανει χρονια τωρα πιστεψτε με θα ηταν απο χρονια τωρα κοιταζωντας τα ραδικια αναποδα.
αλλα δε προκειται να μαθουμε.
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 16-12-2010, 11:15
kostasx Ο/Η kostasx βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
Μoto: 990 ADV
Μηνύματα: 2,793
Προεπιλογή Απάντηση: Αρχισαν τα οργανα.....

Μιά χαρά τον έκοψα τον Χατζη..τέτοιον..τον εντύσαν στα κόκκινα, στον πνεύμα των ημερών
Κανείς δεν θέλει την βία σαν πρώτη αντίδραση, αλλά όταν τόσα χρόνια μας έχουν στην
φάπα..τροχός είναι και γυρίζει!Τώρα για τον αν 50 άτομα την "έπεσαν" σε έναν υπουργό..
εγώ δύο χέρια είδα να κερνάνε φάπες!Ας κατέβαιναν και οι άλλοι..
Και αν την έπεφταν τα ΜΑΤ και βάραγαν στο ψαχνό..να είστε σίγουροι ότι στην
επόμενη συγκέντρωση θα κατέβουν άλλοι τόσοι και θα γίνουν τα διπλά-τριπλά..
Συμφωνώ δε, απόλητα με τον georgep ότι έχουμε σαν πολίτες μεγάλο
μερίδιο ευθήνης, άλλοι λιγότερο άλλοι περισσότερο, που τους ψιφίζαμε τόσα χρόνια..
αυτό δεν σημαίνει όμως ότι "περασμένα ξεχασμένα"..
Ότι δίνουν τόσα χρόνια, κάποια στιγμή θα τα πάρουν πίσω..
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 16-12-2010, 11:25
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Αρχισαν τα οργανα.....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν ειχες εναν υπουργο......ενταξει θα τον καταφερνες μονος σου αν ειχες δυο και πανω ομως.........μαλλον θα τις ετρωγες!!!!

Παντως μπραβο τους, 50 νοματαιοι τα εβαλαν με ενα υπουργο!! ηθελα να ηξερα ομως αν πεφτανε τα ΜΑΤ πανω σε αυτους τους 50 και τους κανανε οπως αυτοι κανανε τον Χατζηδακη τι θα λεγανε??? Μα τι λεω........''τα ΜΑΤ κτυπησανε βαναυσα ανυπερασπιστους πολιτες.......'' να τι θα λεγανε!!!!!

Οσο για το ''φερθειτε σαν Ελληνες'' καλο θα ηταν να διαβαζαμε λιγο Ιστορια, Ελληνικη Ιστορια!! αυτη που λεει περι ειρηνικων συγκεντρωσεων στην Αγορα και συζητησεων μετά λυσεων σε θεματα που αφορουσαν την Πολη-Κρατος (Αθηνα) των πολιτικων με τους πολιτες, διοτι αυτο εννουσε ο Παπαδακης.....τον πολιτισμο μας ως Ελληνες και οχι σαν αμερικανακια του Φαρ ουεστ!!!!

Η βια φιλε μου φερνει βια, κι ελπιζω να μην θελουμε να βιωσουμε την πραγματικη βια απο την πλευρα μιας κυβερνησης!!Διοτι τοτε αλοιμονο μας!!!!

27 αστυνομικοί τραυματίες............
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 16-12-2010, 11:37
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Αρχισαν τα οργανα.....

Σταυρο δεν θελω να μπω σε αντιπαραθεση μαζι σου ουτε και με κανεναν αλλον μεσα απο το φορουμ!!!! Αλλα δεν μπορω να αφηνω αναπαντητα τετοια ποστ!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο δεν μπορεί κανένας να σου βάλει μυαλό αν θέλεις να αυτομαστιγώνεσαι ΟΚ, αλλά μην ζητάς και από τους άλλους να κάνουν το ίδιο..
Οταν παω σε ενα μαγαζι κι αγοραζω ενα παντελονι και αρνουμαι την αποδειξη πληρωμης (¨η μου την αρνουνται) συμβαλλω κι εγω στην σημερινη κατασταση! Οταν αυτο το κανουν κι αλλα 4,000,000 κοσμος τοτε συμβαλλουμε ολοι μαζι σε αυτην την κατασταση!!
Ετσι λοιπόν ερχεται η στιγμη που το κρατος θα μου τα ζητησει πισω, αυτο δεν ειναι αυτομαστιγωση αλλα η τιμωρια μου!!! Ασχετα αν το κρατος μου το επετρεπε να το κανω τοσο καιρο!! Μια του κλεφτη δυο του κλεφτη.......!!! Και ο κλεφτης λεει μια παροιμια τον πρωτο χρονο χαιρεται!!!!!


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν η κόρη σου σου παίρνει λεφτά από το πορτοφόλι και εσύ όχι μόνο σφυρίζεις αδιάφορα αλλά το αφήνεις και στο δωμάτιο της δεν θα αυτή αν αύριο γίνει κλέφτρα αλλά ΕΣΥ που το επέτρεψες.
Το ξύλο είναι μια χαρά, ο φόβος φυλάει τα έρημα...
Εμενα, σαν γονιος, η υποχρεωση μου ειναι, ΠΡΙΝ φτασει σε αυτο το σημειο, να της μαθω οτι με οσα βγαζουμε με αυτα πρέπει να ζησουμε και οχι να ''κλεβουμε'' ο ενας τον αλλο αναγκαζοντας τον εναν (εμενα τον πατερα) να δανειζεται για να καλυπτει τις αναγκες του άλλου δηλαδη της κορης!! Ειναι αυτο που λεμε ''κοιτα εσυ τι μπορεις να κανεις για την πατριδα ¨η το σπιτι σου και οχι τι μπορει η πατριδα (¨η το σπιτι σου) να κανει για σενα!!! Ξερεις Σταυρο τι μου ειπε η 7χρονη κορη μου προχθες οταν τις ειπα οτι το ταδε ρουχο-δωρο που τις εφεραν για τα γενεθλια της πρέπει να παμε να το αλλαξουμε γιατι ειναι μεγάλο? ''μπαμπα αν ειναι να δωσουμε λεφτα να το κρατησουμε να το φορεσω του χρονου που θα εχω ψηλωσει και θα μου κανει!!!!!!!'' Το γραφω και με πιανουν τα δακρυα αγαπημενε μου φιλε!! Και ειναι 7 χρονων μονον!!! Αυτο Σταυρο ειναι επιτυχια, ΜΕΓΑΛΗ επιτυχια κι ετσι θα επρεπε να σκεφτομασταν ολοι οι μεγαλοι κι οχι να φορτωνομαστε δανεια για να ικανοποιησουμε τις φαυλες ''αναγκες'' μας!!!!!!!
Αν μη τι άλλο φιλε Σταυρο ΑΝ πληρωναμε ΟΛΟΙ τους φορους μας, τα ΦΠΑ μας κ.λ.π. θα ειχαμε δανειστει ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥ λιγοτερα!!!!!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων

Κατέβα μια φορά σε μία τέτοια διαδήλωση σαν θεατής να δεις την οργή του κόσμου που ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ και ΔΕΝ τα έχει φάει παρέα με τον Πάγκαλο.
και μετά έλα να το συζητήσουμε....
Εγω? να κατεβω σε διαδηλωσεις που διοργανωνουν ειτε αυτοι που θελουν την κολεκτιβοποιηση της χωρας ειτε αυτων που αντιπροσωπευουν τους ιδωτικους υπαλληλους/ελευθερους επαγγελματιες/εμπορους οντας δουλευοντες σε ΔΕΚΟ........ΠΟΤΕ!!!!!!

Εχεις δει εσυ ποτε κανεναν να του ''χαριζουν'' (ετσι νομιζε) λεφτα και να λεει οχι? Εχεις δει εσυ ποτε κανεναν να καθεται σε μια καρεκλα (Δ.Υπαλληλοι) με απραγωγικοτητα υπο του μηδενος και να του δινουν αυξησεις και να λεει οχι? οταν λοιπόν καποιος ξυπνησει και τους πει ολων αυτων ''εεεεε, ποτε θα ξεπληρωσεις το/τα εορτοδανειο/α που πηρες?'' ¨η ''δεν παραγεις τοσο οσο ο αυξημενος σου μισθός γιαυτο στον κοβω'' να παραμενει ηρεμος? τι στιγμη μαλιστα που εχει δημιουργησει υποχρεωσεις τραπεζικων δανειων?
Να η συμμετοχη και του απλου πολιτη, εσενα, εμενα, του διπλανου μας στην σημερινη καταντια!!!! Να γιατι ΟΛΟΙ μαζι τα φαγαμε!!! Οταν ζητας αυξησεις απο μια επιχειρηση σαν εργαζομενος υπο την απειλη (και πραγματοποιηση) απεργιων τοτε εισαι εκβιαστης και ναι μεν θα την παρεις (στον δημοσιο τομεα οχι στον Ιδιωτικο) αλλα θα σου γυρισει μπουμερανγκ καποια στιγμη!!! Οταν η επιχειρηση σου δανειζεται για να σε πληρωνει χωρις εσυ να παραγεις το δανειο φυσικο ειναι να επελεθι η χρεωκοποπια αυτης!!! Αν δανειστεις και φορτωσεις το μαγαζι σου με εμπορευμα το οποιο δεν πουλησεις γιατι οι υπαλληλοι σου κανανε απεργιες (αρα δεν παράξεις)...... χρεωκοπεις!!! Και οποιος δεν το βλεπει αυτο εθελοτυφλεί!!

Αν εννοεις τις μιζες των πολιτικων να σου θυμισω οτι και το 1975-1981 υπηρχαν μιζες (στρατιωτικες, ζημενς κ.λ.π. αλλα το χρεως ηταν μολις το 34% του ΑΕΠ (http://www.3comma14.gr/pi/?gclid=CID...FRuZ2AodiX-3TQ)

Θιγομαστε ΟΛΟΙ Σταυρο ναι, αλλα ψαχνοντας να βρουμε το ποιος φταιει δεν θα μας μεινει απολυτως τιποτα και θα καταληξοουμε στο απολυτο ''0''!!!!
Ηταν τρελοι οι γονεις μας στο παρελθον που δεν περνανε δανεια π.χ για να αγορασουν σπιτι? Ηταν τρελοι που μετραγανε τοσο το λαδι και τοσο το ξιδι? Δεν υπηρχαν τοτε δανεια? δεν υπηρχαν πιστωτικες καρτες!! Υπηρχαν (την πρωτη μου master card την απεκτησα το 1983!!!!!) αλλα τοτε ολοι μετραγαν τα λεφτα τους...οχι οπως τωρα που οι τραπεζες μοιραζαν δανεια κι εμεις ως ηλιθιοι πηγαιναμε και τα περναμε θεωρωντας οτι παντα το ελληνικο κρατος θα εχει να μας δωσει και οτι παντα, εμεις οι ιδιωτικοι υπαλληλοι, θα εχουμε την δουλεια μας!! Διοτι κανενας δεν εβλεπε καμια ''στραβη'' στον διάβα του, ολα ηταν ροδινα!!! Πλασματικα ροδινα!!!!

Ξερεις τι μου ελεγε ο πατερας μου Σταυρο, ''οσα και να βγαζεις ζησε με αυτα που χρειαζεσαι και οχι με αυτα που θελεις να χρειαζεσαι, και τα υπολοιπα βαζε τα στην ακρη για την στραβη''!! Τον ακουσα, ευτυχως, και να τωρα η στραβη και προσωπικα και εθνικα!!!! Ποσοι το εκαναν αυτο?

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων

Αλήθεια περιμένω ακόμα την ψήφιση του νόμου περί ευθύνης υπουργών αλλά και τον διορίσμό των 3000 νοσηλευτών μέχρι το τέλος του χρόνου...
Οταν εξασφαλισει η χωρα την τεταρτη δοση του δανειου θα δεις και αυτα για τα οποια αναρωτιεσαι!! Η τεταρτη δοση, οπως και ολες των δοσεων, προεχει παντων άλλων νομοθετηματων!!! Μην τα περιμενουμε ολα σε 12 μηνες!! Εχουμε αλλα τρια χρονια εμπρος μας!!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελειώνοντας.. αν δεν αντιδράσουμε θα μας πάρουν και τα σώβρακα γιατί ξέρουν ότι χωρίς ΕΜΑΣ δεν μπορούν να κάνουν τίποτα...από ποιόν θα τα πάρουν.
Γιατι ρε Σταυρο, τα εχουμε δουλεψει αυτα τα σωβρακα για να μην μας τα παρουν?
Σε καμια επιχειρηση (3 το συνολο) δεν ειχα/με παρει ποτε αυξησεις ¨η υπερωριες ουτε ποτε ζητησε κανενας κι ας δουλευαμε 15ωρα και Σαβατοκυριακα!!! Ομως οταν δουλευαμε και παραγαμε ειτε αυτο ηταν περισσοτερες αφιξεις πλοιων, ειτε μαζωξη των χρεωστουμενων και οι τρεις εργοδοτες αντι για 14 μισθους τον χρονο μας εδιναν 16 και 18 μισθους για ευχαριστω!! Χωρια την γαλοπουλα και το αρνι των 2-3 κιλων σε καθε εργαζομενο!!! Ποια συλλογικη συμβαση μου λετε και ποια κεκτημενα.......? Αυτη ειναι η σωστη εργασια και οχι το ''απαιτω και παίρνω ανεξαρτητα οικονομικης καταστασης επιχειρησης και παραγωγικοτητας του εργαζομενου!

Last edited by GeorgeP; 16-12-2010 at 11:48.
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 16-12-2010, 11:38
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Αρχισαν τα οργανα.....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
27 αστυνομικοί τραυματίες............
Οχι στο επεισοδιο με τον Χατζηγακη!!!!!!
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 16-12-2010, 11:43
kostasx Ο/Η kostasx βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
Μoto: 990 ADV
Μηνύματα: 2,793
Προεπιλογή Απάντηση: Αρχισαν τα οργανα.....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Η βια φιλε μου φερνει βια, κι ελπιζω να μην θελουμε να βιωσουμε την πραγματικη βια απο την πλευρα μιας κυβερνησης!!Διοτι τοτε αλοιμονο μας!!!!
Που να δείς τι θα γίνει αν η κυβέρνηση βιώσει την πραγματική βία του λαού..
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόσο ζημιογόνα είναι τα smartphones όταν δεν τα έχεις; staren Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 2 13-08-2010 14:16
Μάθετε τα πάντα για τα αντιβιοτικά skippybi Υγεία 1 04-11-2009 20:26
Πώς θα ήταν τα μωρά αν τα μεγάλωναν μόνο οι μπαμπάδες zastava Χιούμορ 1 21-10-2009 17:38
Θα τα εκατοστήσουν τα περισσότερα μωρά skippybi Υγεία 4 06-10-2009 21:57
Με τα φώτα αναμμένα θα κυκλοφορούν τα δίκυκλα!!!!!!!! riko46 Ασφάλεια και τεχνικές οδήγησης 8 23-06-2009 17:36


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:48.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!