GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Εκδρομές εντός Ελλάδος

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 05-09-2011, 22:31
REK Ο/Η REK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: ΚΑΝΤΖΑ ΑΤΤΙΚΗΣ
Μoto: BMW GS1200 ADV
Μηνύματα: 3,923
Προεπιλογή Απάντηση: Μάνι μάνι στη Μάνη...!

Γιώργο οι φωτό καταπληκτικές..νομίζω οτι καθαρα απο θέμα τύχης δεν συναντηθηκαμε στο νησί..κρίμα!!

η αλήθεια είναι οτι πάω τα τελευταία δεκα χρόνια ανεληπώς,καθε χρόνο. η αλήθεια βεβαια είναι οτι κάθε ενας απο τους κατοίκους του νησίου(και οχι μόνο) βάζει ενα λιθαρκι για να κάνει το νησί πιο άσχημο πιο τουριστικό,πιο εμπορικό.
Για να μην παρεξηγηθώ και θεωρειθώ γραφικός και άλλα τετοια,ειμαι απόλυτα συμφωνος στην αναπτυξη και δει του τουρισμού αλλά με μέτρα που βοηθανε στην αναδειξη του κάθε τόπου και οχι σε μια αναπτυξη που σαν αποκλειστικό στόχο έχει την εισπραξη χρήματος..
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 05-09-2011, 22:32
siraxanz Ο/Η siraxanz βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Argos-Argolidas
Μoto: r1200gsa '08, Cagiva elephant 750e '95
Μηνύματα: 13,321
Προεπιλογή Απάντηση: Μάνι μάνι στη Μάνη...!

Αν και αυτοί είναι οι τόποι μου, σαν αποδράσεις εννοώ με άφησες άφωνο με τις φωτό σου...
Πάρα πολύ όμορφα πλάνα στις φωτό.....
Είσαστε πολύ ωραίοι και οι δυό σας
Και στα επόμενα εύχομαι!
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 05-09-2011, 22:39
commander Ο/Η commander βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: κηφισια
Μoto: GS 115Ο ADV DESIERTO 3
Μηνύματα: 12,382
Προεπιλογή Απάντηση: Μάνι μάνι στη Μάνη...!

Γιώργο Κωνσταντίνα να εισαστε καλά να απολάμβανε τέτοιες διακοπές παντα εντός και εκτός....!!
Και του χρόνου!!!!
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 05-09-2011, 22:56
Sakis Ο/Η Sakis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Gs1200 η λευκή του 09!!
Μηνύματα: 7,888
Προεπιλογή Απάντηση: Μάνι μάνι στη Μάνη...!

Μας ανεβάσατε την διάθεση με τις καταπληκτικές φωτογραφίες και την αφηγησή σας.
Πανέμορφη η χώρα μας!!
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 05-09-2011, 23:02
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: Μάνι μάνι στη Μάνη...!

Ωραίο τα ξαφνικό 4ήμερό σας – ωραίες και οι φωτό σας.

Απίθανο στιγμιότυπο ο Ιταλός με την παντόφλα και τον κόκορα.

Σε δύο λιμάνια έχω κάνει μπάνιο. Στης Ύδρας, για να ξεμπλέξω άγκυρα γιδοβοσκού, που είχε ‘πέσει’ επάνω μου και στην Ελαφόνησο, γιατί τα νερά ακόμη και μέσα στο λιμάνι είναι πεντακάθαρα.

Όσο για τα σκουπίδια και τα αποπειραθέντα σπίτια του δημάρχου, γιατί αυτού έχω την εντύπωση ότι είναι, δεν έχει λόγο να τα σχολιάζουμε, διότι θα χρειασθούν πολλές γενιές ελληνόπουλων για να εκλείψουν σαν εικόνες. Είναι αυτοί οι ίδιοι άνθρωποι, που με τις νοοτροπίες τους, μας έφεραν εδώ που είμαστε σαν χώρα.


Πάντα να περνάτε όμορφα και να το μοιράζεστε μαζί μας.
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 05-09-2011, 23:09
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Μάνι μάνι στη Μάνη...!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από SenseiG Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπραβο Γιωργη και Κωσταντινα και του χρονου με υγεια.
Οσο για τις φωτογραφιες εισαι επαγγελματιας Γιωργο τελειες.
Παρολο που η εβδομαδα μου ξεκινησε ασχημα με χαλαρωσες και ενιωσα παρα πολυ ομορφα ,να εισαι καλα...

Αντε και στην επομενη εξορμηση σας!!
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από bogart Εμφάνιση μηνυμάτων
άψογος, δεν έχω λόγια!!! +800
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
χαίρομαι που σε πείσμα του ημερολογίου που έχω απέναντί μου, μας γυρνάτε πίσω στις ημέρες της καλοκαιρινής μας άδειας...
thnx.......
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από adventure Εμφάνιση μηνυμάτων


Μπράβο σας Γιώργο Κωσταντίνα για αυτή την όμορφη εξόρμηση σας πλαισιωμένη από όμορφες φωτογραφίες σας από τα μέρη που περάσατε,πραγματικά το απόλαυσα .

Και στην επόμενη πάντα τέτοια .



Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από moby_gr Εμφάνιση μηνυμάτων
Την καλύτερη εποχή επιλέξατε να πάτε και να μας δροσίσετε και μας

Οι φωτογραφίες σας....καρτ-ποστάλ!
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Εντάξει, κάθε φορά και πας τον πήχυ πιο ψηλά Γιώργο.

Καταπληκτικές οι φωτό ..

όσο για τα υπόλοιπα δυστυχώς όπου και να πάμε η Ελλάδα από την μία μας αφήνει με ανοιχτό το στόμα με τις ομορφιές της αλλά τα παιδιά της μας πληγώνουν, ειδικά αυτό με τα σκουπίδια είναι το κάτι άλλο...και όσο πάει χειροτερεύει..
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από REK Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο οι φωτό καταπληκτικές..νομίζω οτι καθαρα απο θέμα τύχης δεν συναντηθηκαμε στο νησί..κρίμα!!

η αλήθεια είναι οτι πάω τα τελευταία δεκα χρόνια ανεληπώς,καθε χρόνο. η αλήθεια βεβαια είναι οτι κάθε ενας απο τους κατοίκους του νησίου(και οχι μόνο) βάζει ενα λιθαρκι για να κάνει το νησί πιο άσχημο πιο τουριστικό,πιο εμπορικό.
Για να μην παρεξηγηθώ και θεωρειθώ γραφικός και άλλα τετοια,ειμαι απόλυτα συμφωνος στην αναπτυξη και δει του τουρισμού αλλά με μέτρα που βοηθανε στην αναδειξη του κάθε τόπου και οχι σε μια αναπτυξη που σαν αποκλειστικό στόχο έχει την εισπραξη χρήματος..
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από siraxanz Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν και αυτοί είναι οι τόποι μου, σαν αποδράσεις εννοώ με άφησες άφωνο με τις φωτό σου...
Πάρα πολύ όμορφα πλάνα στις φωτό.....
Είσαστε πολύ ωραίοι και οι δυό σας
Και στα επόμενα εύχομαι!
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από commander Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο Κωνσταντίνα να εισαστε καλά να απολάμβανε τέτοιες διακοπές παντα εντός και εκτός....!!
Και του χρόνου!!!!
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Sakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Μας ανεβάσατε την διάθεση με τις καταπληκτικές φωτογραφίες και την αφηγησή σας.
Πανέμορφη η χώρα μας!!
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραίο τα ξαφνικό 4ήμερό σας – ωραίες και οι φωτό σας.

Απίθανο στιγμιότυπο ο Ιταλός με την παντόφλα και τον κόκορα.

Σε δύο λιμάνια έχω κάνει μπάνιο. Στης Ύδρας, για να ξεμπλέξω άγκυρα γιδοβοσκού, που είχε ‘πέσει’ επάνω μου και στην Ελαφόνησο, γιατί τα νερά ακόμη και μέσα στο λιμάνι είναι πεντακάθαρα.

Όσο για τα σκουπίδια και τα αποπειραθέντα σπίτια του δημάρχου, γιατί αυτού έχω την εντύπωση ότι είναι, δεν έχει λόγο να τα σχολιάζουμε, διότι θα χρειασθούν πολλές γενιές ελληνόπουλων για να εκλείψουν σαν εικόνες. Είναι αυτοί οι ίδιοι άνθρωποι, που με τις νοοτροπίες τους, μας έφεραν εδώ που είμαστε σαν χώρα.


Πάντα να περνάτε όμορφα και να το μοιράζεστε μαζί μας.
Ευχαριστούμε πολύ παιδιά όλους σας! Χαιρόμαστε που σας άρεσαν!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
...
όσο για τα υπόλοιπα δυστυχώς όπου και να πάμε η Ελλάδα από την μία μας αφήνει με ανοιχτό το στόμα με τις ομορφιές της αλλά τα παιδιά της μας πληγώνουν, ειδικά αυτό με τα σκουπίδια είναι το κάτι άλλο...και όσο πάει χειροτερεύει..
Μια στιγμή και θα ετοιμάσω ένα άλλο κολλάζ με τις "ομορφιές" της Ελαφονήσου για να γίνω και γω γραφικός!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από REK Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο οι φωτό καταπληκτικές..νομίζω οτι καθαρα απο θέμα τύχης δεν συναντηθηκαμε στο νησί..κρίμα!!

η αλήθεια είναι οτι πάω τα τελευταία δεκα χρόνια ανεληπώς,καθε χρόνο. η αλήθεια βεβαια είναι οτι κάθε ενας απο τους κατοίκους του νησίου(και οχι μόνο) βάζει ενα λιθαρκι για να κάνει το νησί πιο άσχημο πιο τουριστικό,πιο εμπορικό.
Για να μην παρεξηγηθώ και θεωρειθώ γραφικός και άλλα τετοια,ειμαι απόλυτα συμφωνος στην αναπτυξη και δει του τουρισμού αλλά με μέτρα που βοηθανε στην αναδειξη του κάθε τόπου και οχι σε μια αναπτυξη που σαν αποκλειστικό στόχο έχει την εισπραξη χρήματος..
Γιώργο συμφωνώ και γω με την ανάπτυξη η οποία μπορεί να γίνει και να ομορφαίνει το νησί με παραδοσιακά κτήρια και όχι τα παραπήγματα και τις τέντες που έχει γεμίσει ο τόπος από το κάθε ένα ντόπιο που θέλει να κάνει την αρπαχτή του.

Μάλλον σε είδα την Παρασκευή στα νησιά της Παναγίας που περάσαμε αλλά δεν κάτσαμε για μπάνιο...


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων
...
Όσο για τα σκουπίδια και τα αποπειραθέντα σπίτια του δημάρχου, γιατί αυτού έχω την εντύπωση ότι είναι, δεν έχει λόγο να τα σχολιάζουμε, διότι θα χρειασθούν πολλές γενιές ελληνόπουλων για να εκλείψουν σαν εικόνες. Είναι αυτοί οι ίδιοι άνθρωποι, που με τις νοοτροπίες τους, μας έφεραν εδώ που είμαστε σαν χώρα.
Αυτός ακριβώς. Ο Λιάρος ο δήμαρχος που χάριν των ψήφων του ποιμνίου του έχει ρημάξει το νησί. Έχω διαβάσει ότι από ασαφείς και γενικούς τίτλους ιδιοκτησίας του 19ου αιώνα, μεταβίβασε σ' αυτόν ο 92 χρονος παππούς του τα "φιλέτα" του Σίμου και με το λαμόγιο των Μολάων και τ' αντίστοιχα της Νομαρχίας της Σπάρτης ροκανίζουν τον τόπο...
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 06-09-2011, 07:02
paschalis Ο/Η paschalis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: thessaloniki
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 7,234
Προεπιλογή Απάντηση: Μάνι μάνι στη Μάνη...!

Eχω την αισθηση οτι μπορω να καταλαβω αμεσως αν μια φωτογραφια που βλεπω στα ταξιδιωτικα του Forum την εχεις τραβηξει εσυ η ο Ταξιδευτης και οχι καποιος αλλος!

Μπραβο!!
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 06-09-2011, 07:51
HAWK_46 Ο/Η HAWK_46 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ATHENS
Μoto: HONDA STX1300 Paneuropean
Μηνύματα: 2,603
Προεπιλογή Απάντηση: Μάνι μάνι στη Μάνη...!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από paschalis Εμφάνιση μηνυμάτων
Eχω την αισθηση οτι μπορω να καταλαβω αμεσως αν μια φωτογραφια που βλεπω στα ταξιδιωτικα του Forum την εχεις τραβηξει εσυ η ο Ταξιδευτης και οχι καποιος αλλος!

Μπραβο!!
....οι καλές είναι της donnatellas Πασχάλη !!
Ευχαριστούμε Γιώργο και Κωσταντίνα, πολλές οι αναμνήσεις απο την τελευταία φορά που πήγα.
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 06-09-2011, 07:52
Strats Ο/Η Strats βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: R 1200 GS Adv '10
Μηνύματα: 1,240
Προεπιλογή Απάντηση: Μάνι μάνι στη Μάνη...!

Γιώργο, τι ωραίες φωτογραφίες είναι αυτές!!!! Εγώ φέτος, για πρώτη φορά στη ζωή μου, δεν έκανα καθόλου "καλοκαιρινές" διακοπές, έτρεχα στα βουνά με τη μηχανή όλο το καλοκαίρι και τώρα που διάβασα το topic σου, έτσι μου ρχετε αντί να πάω την άλλη εβδομάδα Ζήρεια, να πάω σε καμιά παραλία
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 06-09-2011, 08:17
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: Μάνι μάνι στη Μάνη...!

Καλημέρα Γιώργη!!!!!!!!!!!


Πανέμορφος και απο τους καλύτερος αυτος ο προορισμος σου

μου θύμισες μια Ιστορια...πριν καποια χρονια...στο ελευθερο καμπινγκ εκει.....8 σκηνες και εγω εχασα το μπανιο γιατι την ήθελα στημενη στην εντελεια.....αλλα το πληρωμα του χρόνου το μεταμεσονυχτιο με δικαιωσε....το ....<<αερακι >> που έπιασε άφησε όρθιο....μόνο ...εμένα!!!(το αστειο βεβαια ηρθε την επομενη ωρα,,,με....την βροχουλα....)



θα ήθελα να ξαναπαω....(να θυμηθω και τα νιατα μου)αλλα...κάπου στο πίσω μέρος του εγκεφαλου μου θέλω να το θυμαμαι οπως τοτε.....και όχι με αυτες τις....<<στυλιστικες μπετοπαρεμβασεις......>>



όσο για το ξύλο που πήρε η γυναίκα...για να σε ....βοηθήσει....είσαι σίγουρος οτι το χρησιμοποιησε μόνο στην μοτο
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Ραμαζανι στο ΟΑΚΑ και ΣΕΦ jarhead Επικαιρότητα 9 27-07-2011 02:21
Το τζίνι MARK Ανέκδοτα 16 10-04-2011 12:27
Σαρκοζί και Κάρλα Μπρούνι MARK Ανέκδοτα 18 30-12-2010 09:27
Το πρωτο χιονι konnstas Ιδέες και σχόλια. 12 08-04-2010 00:53
Γουρουνι wolferin Ανέκδοτα 4 12-02-2009 15:33


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:05.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!