GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 30-04-2011, 16:25
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Τρεις προσαγωγές για την τραγωδία στην Marfin

Δηλαδή τώρα που τους άφησαν ελεύθερους κινδυνεύουμε ή όχι;
Να ξέρω, διότι αύριο θα κατεβώ στο κέντρο.


Μας έχουν για τελείως μακάκες. Τους πιάνουν και καλά 3 μέρες πριν από την επόμενη κινητοποίηση και μετά τους αφήνουν.


Δεν τους έχουν κανει καλό φροντιστήριο!
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 30-04-2011, 16:35
gandreas Ο/Η gandreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 3,874
Προεπιλογή Απάντηση: Τρεις προσαγωγές για την τραγωδία στην Marfin

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδή τώρα που τους άφησαν ελεύθερους κινδυνεύουμε ή όχι;
Να ξέρω, διότι αύριο θα κατεβώ στο κέντρο.


Μας έχουν για τελείως μακάκες. Τους πιάνουν και καλά 3 μέρες πριν από την επόμενη κινητοποίηση και μετά τους αφήνουν.


Δεν τους έχουν κανει καλό φροντιστήριο!

Μπα μπορεί να είναι μια τακτική, αν όντος είναι αυτοί θα έχουν κλ@σει μέντες και θα κάνουν κάποιο λάθος που θα τους καρφώσει.
Και εγώ σκέφτομαι πολλές φορές με ποιο σκεπτικό πράτουν οι ασφαλίτες, αλλά δεν μπορεί να μην ξέρουν την δουλειά τους
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 30-04-2011, 16:40
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Τρεις προσαγωγές για την τραγωδία στην Marfin

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gandreas Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπα μπορεί να είναι μια τακτική, αν όντος είναι αυτοί θα έχουν κλ@σει μέντες και θα κάνουν κάποιο λάθος που θα τους καρφώσει.
Και εγώ σκέφτομαι πολλές φορές με ποιο σκεπτικό πράτουν οι ασφαλίτες, αλλά δεν μπορεί να μην ξέρουν την δουλειά τους

Κι αν είναι πράγματι αυτοί, για ποιό λόγο δε θα εξαφανιστούν;
Είναι δυνατόν να αφήνονται κάποιοι που κατηγορούνται για τέσσερις ανθρωποκτονίες;
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 30-04-2011, 16:46
gandreas Ο/Η gandreas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Αμπελόκηποι
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 3,874
Προεπιλογή Απάντηση: Τρεις προσαγωγές για την τραγωδία στην Marfin

Δεν ξέρω αλλά αν δεν έχουν τρανταχτές αποδείξεις θα ξεφύγουν έτσι και αλλιώς, τώρα αν ήμουν στην θέση του δολοφόνου όσο και ψύχραιμος να ήμουν κάποιο λάθος θα έκανα με τέτοια πίεση που θα είχα από την στιγμή που με έχουν στην μπούκα
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 30-04-2011, 17:23
IOTH1X Ο/Η IOTH1X βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R1200 GSA '09
Μηνύματα: 614
Προεπιλογή Απάντηση: Τρεις προσαγωγές για την τραγωδία στην Marfin

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Πριν γράψεις ότι γράψεις φίλε μου, διάβαζε πάντα προσεκτικά την αρχική ανάρτηση και τα σχόλια! Και για να σε διευκολύνω διάβασε ξανά αυτό:

"Τις επόμενες εβδομάδες θα ασκηθούν ποινικές διώξεις από τον εισαγγελέα Πρωτοδικών, κ. Γεώργιο Καλούδη, ο οποίος έχει ζητήσει από την ΕΛ.ΑΣ συμπληρωματικά στοιχεία για τις κινήσεις και τις σωματικές βλάβες που είχαν υποστεί άλλοι υπάλληλοι της τράπεζας οι οποίοι είχαν διασωθεί της πυρκαγιάς.

Στο δεύτερο σκέλος θα αποδοθούν ευθύνες ύστερα από το πόρισμα της Επιθεώρησης Εργασίας που συντάχθηκε τον Ιούλιο του 2010 για τα ελλειπή μέτρα ασφαλείας στην τράπεζα"

Σε αυτό αναφέρομαι!
Αφού αναφέρεσαι σε αυτό θα σε παραπέμψω στη νομοθεσία σχετικά με τις παρεμβάσεις που μπορείς να κάνεις ως ιδιοκτήτης ή ενοικιαστής σε διατηρητέα νεοκλασικά κτήρια.
Εκεί λοιπόν αναφέρει μεταξύ πολλών άλλων 'φανταστικών' περιορισμών ότι για παράδειγμα απαγορεύεται η τοποθέτηση εξωτερικών προστατευτικών ρολών ασφαλείας…….


Κάνε και μία γύρα στη πόλη και θα διαπιστώσεις πότε μπήκαν ρολά ασφαλείας σε τράπεζες που εδρεύουν σε νεοκλασικά κτήρια.


Θα διαπιστώσεις ότι μπήκαν μετά τον εμπρησμό στη MARFIN.
Όπως λοιπόν πάρα πολλά άλλα στη πατρίδα μας γίνονται ή αλλάζουν αφού θρηνήσουμε θύματα έτσι απλά και σιωπηρά μετά το περιστατικό επετράπη και αυτό.


Μήπως λοιπόν τον ηθικό αυτουργό για τα ελλιπή μέτρα θα πρέπει να τον ψάξουν διαχρονικά σε ένα κίτρινο κτήριο λίγο πιο πάνω από το υποκατάστημα με 300 θρανία για τα παιδάκια που μαθαίνουν στην πλάτη μας και συγχρόνως μας παραπλανούν για το ποιος ευθύνεται????????
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 30-04-2011, 18:43
Jefe Ο/Η Jefe βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ΡΙΟΝ
Μoto: 1200GS Adventure
Μηνύματα: 11,154
Προεπιλογή Απάντηση: Τρεις προσαγωγές για την τραγωδία στην Marfin

Μου φαίνεται ότι έχουν δίκιο αυτοί που γράφουν.....







Μακάρι να μην είναι έτσι κ να λάμψει η δικαιοσύνη, γιατί κάποιοι θρηνούν τους ανθρώπους τους κ πρέπει όλοι μας να έχουμε την αίσθηση κ την σιγουριά ότι ζούμε σε ένα κράτος δικαίου!




Jefe
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Ανείπωτη τραγωδία: έκανε χαρακίρι για τα χρέη! ortho Ελλάδα 15 01-04-2011 18:52
H τραγωδία στον ουρανό της Κρήτης – Πώς σκοτώνουν τους πιλότους για να ζουν οι…ΔΕΚΟ gsrob Επικαιρότητα 40 30-08-2010 12:51
Διαμονή στην Θεσσαλονίκη για την κοπή της Πίτας! Arkas Συναντήσεις - Εκδηλώσεις (Μόνο επίσημες συναντήσεις) 49 22-03-2010 00:13
Ανάκληση και στην Ευρώπη για την Toyota S.T Αυτοκίνητο 5 03-02-2010 10:34
Συζήτηση στην ΕΕ για την ασφάλεια των μοτοσυκλετιστών!!!!!!!!!!!!!! riko46 Επικαιρότητα 10 25-05-2009 15:55


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:20.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!