GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Σύντομες εξορμήσεις

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #91  
Παλιό 01-07-2013, 22:34
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Αναζητώντας την Inula viscosa

Μπράβο Κορνήλιε, μας ταξίδεψες με τις φωτό,

Απίστευτης ομορφιάς οι διαδρομές εκεί πάνω κάθε εποχή του χρόνου..

Και στην επόμενη γρήγορα, όσο για την πανοραμική λίγο προπόνηση θέλει να συνηθήσεις την ταχύτητα...
Reply With Quote
  #92  
Παλιό 02-07-2013, 01:18
jtnakos Ο/Η jtnakos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Σιατιστα
Μoto: MΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ MW(είχα και θα ξανα πάρω)
Μηνύματα: 4,783
Προεπιλογή Απάντηση: Αναζητώντας την Inula viscosa

ΓΑΜΑΤΟ...



Reply With Quote
  #93  
Παλιό 02-07-2013, 01:44
ilias vara Ο/Η ilias vara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: θεσσαλονικη-ΣΕΡΡΕΣ
Μoto: varadero mk3
Μηνύματα: 3,514
Προεπιλογή Απάντηση: Αναζητώντας την Inula viscosa






το καλυτερο ταξιδη ειναι αυτο.,.,.,. που οταν γυρνας στο σπιτι σου στεναχωριεσαι,.,αλλα εχεις ενα τεραστιο χαμογελο!!!!!!!!!!


συντομα στο επομενο
Reply With Quote
  #94  
Παλιό 02-07-2013, 02:02
teo71 Ο/Η teo71 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: ζωγραφου
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,983
Προεπιλογή Απάντηση: Αναζητώντας την Inula viscosa

Κορνήλιε, join the club..

Και πες της Τζένης, ότι αν κόλλησε την αρρώστια...... είναι ανίατη.... δεν έχει γιατρϊά....
Reply With Quote
  #95  
Παλιό 02-07-2013, 11:11
Benjamako Ο/Η Benjamako βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Σέρρες
Μoto: R 1200 GSA & KTM EXC 400 2011
Μηνύματα: 1,282
Προεπιλογή Απάντηση: Αναζητώντας την Inula viscosa

Reply With Quote
  #96  
Παλιό 02-07-2013, 11:25
moby_gr Ο/Η moby_gr βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R1200GS Adventure
Μηνύματα: 3,561
Προεπιλογή Απάντηση: Αναζητώντας την Inula viscosa

Κορνήλιε!


Πάντα τέτοια
Reply With Quote
  #97  
Παλιό 02-07-2013, 19:15
hairentin Ο/Η hairentin βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2011
Περιοχή: Σέρρες
Μoto: R1200GS 08
Μηνύματα: 93
Προεπιλογή Απάντηση: Αναζητώντας την Inula viscosa

Μετά λοιπόν τους διθυραμβισμούς , κάποιος πρέπει να δώσει και την δεύτερη σκοπιά ...
Έχω λοιπόν μόλις παραλάβει την μηχανή απο τον μάστορα ... καινούριος συμπλέκτης , καινούριο ρουλεμάν , καινούριο φίλτρο αέρα , η μηχανή έτειμη να πετάξει , αν και πάντα μετά απο τέτοιες εγχειρήσεις έχω το νού μου σε τυχών επιπλοκές ...
Ξεκινάει η πτήση , και τσουυυυυπ να με στο Μέτσοβο σε χρόνο ντετε ... πεινασμένος σαν λύκος ...
Με το που πάω να ανάψω τσιγάρο καταφθάνουν οι μάχιμοι ... η ευτυχία ζωγραφίζεται στο πρόσωπο μου 1ον βλέπω τα φιλαράκια μου , και 2ον ήρθε η ώρα για φαί ...
Το μισό χαμόγελο (αυτό του φαγητού) εξαφανίστηκε αμμέσως , καθώς ως μάχιμοι (οι άλλοι όχι εγώ) , μου λένε οτι φεύγουμε απευθείας για Συρράκο ...
Για δεύτερο τσιγάρο , ούτε συζήτηση ...
Άνεβαίνουμε λοιπόν στις μηχανές , και αρχίζουν οι υποτιθέμενες επιπλοκές λόγο εγχείρησης ... Ο χιλιομετροδείκτης είναι χαλασμένος ... πραγματικά η ώρα περνάει , η οδήγηση είναι ψιλοζόρικη , αλλά τα χιλιόμετρα στον χιλιομετροδείκτη κολλημένα ...
Αν δεν υπήρχαν που και που οι ταμπέλες που αναφέραν απόσταση απο τον προορισμό θα εψαχνα ακόμα πως συνδέετε ο συμπλέκτης με τον χιλιομετροδείκτη ...
Φτάνουμε λοιπόν στο Συρράκο , και ανακαλύπτω οτι για να φάμε πρέπει να κάνουμε ποδαρόδρομο αλλά κατηφόρα ... με τα πόδια ...
Το φαί όντως καταπληκτικό και τα παιδιά στην ταβέρνα , καταπληκτικά στην εξυπηρέτηση , άσχετα οτι τους πετύχαμε σχεδόν με το κλειδί στην πόρτα ...
Τρώμε , σκάμε , και εκεί συνηδητοποιώ οτι η κατηφόρα έχει μετατραπεί σε ανηφόρα για τον γυρισμό ...
Εκεί τουλάχιστον δεν ένιωθα λιγότερο μάχιμος , καθώς τουλάχιστον οι άντρες της παρέας ήρθαμε πολύ κοντά στα όρια εγκεφαλικού , ανακοπής και όλα τα λοιπά , με προτόγνωρους ήχους να βγαίνουν απο μέσα μας ...
Να κάτσουμε για ποτάκι ούτε συζήτηση ... πάμε ύπνο , στον οποίο όλη νυχτά , απορούσα ποιός μμμμμμμμμμμ έχει μουσική διαπασών σε τέτοιο χωρίο ... ε τελικά ο μμμμ εγώ ήμουν , που πάτησα καταλάθος το τηλεκοντρόλ και άνοιξε η τηλεόραση ...
Στο πρωινό ξύπνημα , ήμουν μές την χαρά , μια εκδρομική μέρα ξεκινούσε , τα φιλαράκια ήταν εκεί , και η καθισυχαστική ατάκα του Κορνήλιου "δεν μας βιάζει κανένας" ήταν αρκετά ... ήμουν χαρούμενος ...

Και μόνο που τα θυμάμαι κουράστικά , και πρέπει να φύγω , η συνέχεια έπαιτε ...
Reply With Quote
  #98  
Παλιό 03-07-2013, 09:00
βασιλης Ο/Η βασιλης βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2011
Περιοχή: κορωπι
Μoto: ΒΜW gs1200 adventure
Μηνύματα: 2,090
Προεπιλογή Απάντηση: Αναζητώντας την Inula viscosa

Reply With Quote
  #99  
Παλιό 03-07-2013, 09:17
staga1200 Ο/Η staga1200 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: ΙΛΙΟΝ
Μoto: BMW R 1200 GS 2007 ΜΑΥΡΟ DESIERTO 3
Μηνύματα: 11,510
Προεπιλογή Απάντηση: Αναζητώντας την Inula viscosa

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από hairentin Εμφάνιση μηνυμάτων
Μετά λοιπόν τους διθυραμβισμούς , κάποιος πρέπει να δώσει και την δεύτερη σκοπιά ...
Έχω λοιπόν μόλις παραλάβει την μηχανή απο τον μάστορα ... καινούριος συμπλέκτης , καινούριο ρουλεμάν , καινούριο φίλτρο αέρα , η μηχανή έτειμη να πετάξει , αν και πάντα μετά απο τέτοιες εγχειρήσεις έχω το νού μου σε τυχών επιπλοκές ...
Ξεκινάει η πτήση , και τσουυυυυπ να με στο Μέτσοβο σε χρόνο ντετε ... πεινασμένος σαν λύκος ...
Με το που πάω να ανάψω τσιγάρο καταφθάνουν οι μάχιμοι ... η ευτυχία ζωγραφίζεται στο πρόσωπο μου 1ον βλέπω τα φιλαράκια μου , και 2ον ήρθε η ώρα για φαί ...
Το μισό χαμόγελο (αυτό του φαγητού) εξαφανίστηκε αμμέσως , καθώς ως μάχιμοι (οι άλλοι όχι εγώ) , μου λένε οτι φεύγουμε απευθείας για Συρράκο ...
Για δεύτερο τσιγάρο , ούτε συζήτηση ...
Άνεβαίνουμε λοιπόν στις μηχανές , και αρχίζουν οι υποτιθέμενες επιπλοκές λόγο εγχείρησης ... Ο χιλιομετροδείκτης είναι χαλασμένος ... πραγματικά η ώρα περνάει , η οδήγηση είναι ψιλοζόρικη , αλλά τα χιλιόμετρα στον χιλιομετροδείκτη κολλημένα ...
Αν δεν υπήρχαν που και που οι ταμπέλες που αναφέραν απόσταση απο τον προορισμό θα εψαχνα ακόμα πως συνδέετε ο συμπλέκτης με τον χιλιομετροδείκτη ...
Φτάνουμε λοιπόν στο Συρράκο , και ανακαλύπτω οτι για να φάμε πρέπει να κάνουμε ποδαρόδρομο αλλά κατηφόρα ... με τα πόδια ...
Το φαί όντως καταπληκτικό και τα παιδιά στην ταβέρνα , καταπληκτικά στην εξυπηρέτηση , άσχετα οτι τους πετύχαμε σχεδόν με το κλειδί στην πόρτα ...
Τρώμε , σκάμε , και εκεί συνηδητοποιώ οτι η κατηφόρα έχει μετατραπεί σε ανηφόρα για τον γυρισμό ...
Εκεί τουλάχιστον δεν ένιωθα λιγότερο μάχιμος , καθώς τουλάχιστον οι άντρες της παρέας ήρθαμε πολύ κοντά στα όρια εγκεφαλικού , ανακοπής και όλα τα λοιπά , με προτόγνωρους ήχους να βγαίνουν απο μέσα μας ...
Να κάτσουμε για ποτάκι ούτε συζήτηση ... πάμε ύπνο , στον οποίο όλη νυχτά , απορούσα ποιός μμμμμμμμμμμ έχει μουσική διαπασών σε τέτοιο χωρίο ... ε τελικά ο μμμμ εγώ ήμουν , που πάτησα καταλάθος το τηλεκοντρόλ και άνοιξε η τηλεόραση ...
Στο πρωινό ξύπνημα , ήμουν μές την χαρά , μια εκδρομική μέρα ξεκινούσε , τα φιλαράκια ήταν εκεί , και η καθισυχαστική ατάκα του Κορνήλιου "δεν μας βιάζει κανένας" ήταν αρκετά ... ήμουν χαρούμενος ...

Και μόνο που τα θυμάμαι κουράστικά , και πρέπει να φύγω , η συνέχεια έπαιτε ...
Εγώ φίλε Κώστα έμαθα ότι ήσουν πολύ μάχιμος !!!
Είχε και χωματόδρομους η διαδρομή !!!
Μπράβο στην παρέα σας ...
Την καλημέρα μου !!!
Reply With Quote
  #100  
Παλιό 03-07-2013, 09:43
mario Ο/Η mario βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: R1200GS Adv.
Μηνύματα: 6,828
Προεπιλογή

Μπράβο Κορνήλιε και τα υπόλοιπα παιδιά πολύ όμορφα μέρη με απίστευτες διαδρομές! Σ'ευχαριστούμε που τις μοιράστηκες μαζί μας!

Στάλθηκε από το σούπερ ντουπερ κινητό μου!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:18.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!