GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 06-10-2009, 15:20
Lerian Ο/Η Lerian βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Λ Ε Ρ Ο Σ
Μoto: R 1150 GS Adv - X9 125
Μηνύματα: 732
Προεπιλογή Απάντηση: Από που "βγαίνει" το nickname σας

Lerian = Λέριος ο κάτοικος της Λέρου αν και στη σχολή που ήμουν (ΤΕΙ Αθηνών) με φώναζαν Λερίτη οι κολλητοί και το χρησιμοποιούσα για αρκετό καιρό αλλά αποφάσισα να μην συνεχίζω να αναπαράγω το λάθος Leriths. Αυτααααά...
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 06-10-2009, 15:55
skippybi Ο/Η skippybi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R 850 Roadster ή απλά ''Σουρτούκω''
Μηνύματα: 14,081
Προεπιλογή Απάντηση: Από που "βγαίνει" το nickname σας

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ekatontarxos Εμφάνιση μηνυμάτων
και εγω το θυμάμαι !!!
Ασε ... και οί 3 πουρά είμαστε,μας βλέπω με τρικυκλο σέ λίγο...
Πήγα κόντρα μέ ένα πιτσιρικά ,ηταν δεν ήταν 20 χρονων,εγώ με το GS1100 και αυτός με ένα ΚΤΜ 950 φαναρι και φυσικα έχασα
Ο πιτσιρικάς με το νεαρό της ηλικίας γυρναει στο επόμενο και μου λέει με αηδία "που πας ρε φίλε με τή μπετονιέρα...."
Ευτυχώς που μόλις είχα γυρίσει από τό NORDCAPP και ήμουν περήφανος και για μένα και για 160000 χλμ της ,αλλιώς θα ειχα ξαπλώσει να με πατήσουν τα τρόλει...

Ασε που 4 χρόνια αργότερα ένας λόγος πού πήρα τό ADV ήταν μήπως ξαναπετύχω το KTM
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 07-10-2009, 08:35
ekatontarxos Ο/Η ekatontarxos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
25/4/65 - 5/7/09
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Στην μνήμη μας για πάντα !
Μoto: GS1200ADV
Μηνύματα: 157
Προεπιλογή Απάντηση: Από που "βγαίνει" το nickname σας

Tο ekatontarxos ηταν το παλιο ονομα της οικογενειας.Κατάγομαι απο την Αρκαδία και επειδή οι άνθρωποι τοτε δεν μπορουσαν να ζησουν απο τη γη γινονταν μισθοφοροι και καραβανάδες.Υπάρχουν καί άλλα αντίστοιχα ονόματα που χαθήκαν στο χρόνο.Στην παλιά είσοδο της Τριπολης υπηρχε μια ταβερνα (από Μεσσηνία) που την λέγαν Δεκαρχος (υπάρχει ακόμα εγκατελελημένη)και τις προάλες που είχα πάει στά Καλάβρυτα αναμεσα σταυρό και χιονοδρομικο εχει φτιαχτει μια όμορφη ταβέρνα 'Πένταρχος".Τό Καυκούλας βγαίνει από τη συνήθεια κάποιου προπαπου να παιρνει μαζί του στή βοσκή στα πρόβατα και την καραβάνα του.Οι πελοπονήσιοι τό λένε "καυκί" και καυκί καυκί βγήκε τό Καυκούλας.Η οικογένεια έχει γραπτές περ####νές καί όχι μονο για την αυθεντικότητα του ονόματος που φτάνουν μέχρι τους Ενετούς και ίσως και τους Βυζαντινούς.
Το γέλιο ήταν στο πρώτο ταξίδι μου έξω,στην Κων/πολη το 2002 με το ΜΟΤΟ το Πασχα με ένα φίλο παρέα (και άλλους 300 μοτοσυκλετιστές).Πως τον λέγαν?ΚΟΜΝΗΝΟ ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟ και δεν κάνω πλάκα !!!
Επειδή είμαστε όλοι λίγο μαγκωμένοι πού επισκεπτόμασταν το "θεριό" πλανιόταν και στόν αέρα τό πως θα αξιολογούσαν οι Τουρκοι στό τελωνείο
ενα ντερέκι άντρακλα με ένα όνομα ΣΗΜΑΙΑ !!!
(Στο πατριαρχείο ένας μοναχός λίγο έλειψε να πέσει ανάσκελα όταν τού ανεφερα τα ονόματά μας)

Last edited by ekatontarxos; 07-10-2009 at 08:38.
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 07-10-2009, 13:09
Mits70 Ο/Η Mits70 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Χαϊδάρι
Μoto: BMW R1200 GS Adventure KTM 640 Adventure BMW R51/3
Μηνύματα: 789
Προεπιλογή Απάντηση: Από που "βγαίνει" το nickname σας

Δημήτρης=Μήτσος =mits
και επειδή mitsηδες υπήρχαν πολλοί κότσαρα και το 70 από το γεννέθλιο έτος 1970.
Reply With Quote
  #45  
Παλιό 07-10-2009, 14:48
batman Ο/Η batman βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ktm 640lc4-bmw r 1150gs adventure
Μηνύματα: 213
Προεπιλογή Απάντηση: Από που "βγαίνει" το nickname σας

να πω και γω......εκτός απο τον γνωστό ήρωα που συμπτωματικά μαρέσει..
πριν κάτι χρόνια σε 3μερη εντουράδα..σε χωριό της ορεινής κορινθίας.αφού τελειώνει μετά τη βόλτα το στήσιμο σκηνών,τα ξύλα για τη φωτιά κλπ κλπ,πάμε σε κοντινή ταβέρνα με τη παρέα,με τα εντουράδικα τα ρούχα,και λάσπη μέχρι τα μούτρα.
μέσα εκει,ντόπιος τεραστίων διαστάσεων,μεθυσμένος άσχημα,που καθόταν στα τραπέζια των γεράκων,αλλά κανείς δεν του έλεγε να φύγει,απο φόβο εμφανή.με τα πολλά,ήρθε και κατσικώθηκε και στο δικό μας.αφού άρχισε να μιλάει πολύ επιθετικά,για μας τους αθηναίους που πήγαμε κει να γελάσουμε με τους χωριάτες και να ψωνίσουμε ναρκωτικά,(συγκεκριμένα πρέζα),ξαφνικά,το μένος γύρισε προς εμένα.πετάγεται πάνω και αρχιίζει να φωνάζει <και μου ρθες εσύ εδώ με τα ρούχα του μπάτμαν να γελάσεις μαζί μου....κλπ...>.και μας έβγαλε το περίστροφο που κουβαλούσε.....δεν έγινε τίποτα,άρχισε να γελάει μόνος του,αλλά μας υποχρέωσε να τον πάμε σπίτι του.όταν έγινε και αυτό,άρχιζε να φωνάζει μες τη νύχτα,να πάμε για κάφέ σπίτι του γιατί θα μας πυροβολούσε(γελώντας).και νάσου πάλι το μπιστόλι έξω...
για πότε κουμπώσαμε πρώτες και εξαφανιστήκαμε γλιστρώντας και πλαγιολισθαίνοντας δεν λέγεται....
αυτά.....έτσι μου έμεινε ο batman..
Reply With Quote
  #46  
Παλιό 07-10-2009, 16:37
Major_Goose Ο/Η Major_Goose βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: AGIA PARASKEYH - ATHENS - GREECE
Μoto: R 1150 GS ADVE
Μηνύματα: 734
Προεπιλογή Απάντηση: Από που "βγαίνει" το nickname σας

Απόσπασμα:
να πω και γω......εκτός απο τον γνωστό ήρωα που συμπτωματικά μαρέσει..
πριν κάτι χρόνια σε 3μερη εντουράδα..σε χωριό της ορεινής κορινθίας.αφού τελειώνει μετά τη βόλτα το στήσιμο σκηνών,τα ξύλα για τη φωτιά κλπ κλπ,πάμε σε κοντινή ταβέρνα με τη παρέα,με τα εντουράδικα τα ρούχα,και λάσπη μέχρι τα μούτρα.
μέσα εκει,ντόπιος τεραστίων διαστάσεων,μεθυσμένος άσχημα,που καθόταν στα τραπέζια των γεράκων,αλλά κανείς δεν του έλεγε να φύγει,απο φόβο εμφανή.με τα πολλά,ήρθε και κατσικώθηκε και στο δικό μας.αφού άρχισε να μιλάει πολύ επιθετικά,για μας τους αθηναίους που πήγαμε κει να γελάσουμε με τους χωριάτες και να ψωνίσουμε ναρκωτικά,(συγκεκριμένα πρέζα),ξαφνικά,το μένος γύρισε προς εμένα.πετάγεται πάνω και αρχιίζει να φωνάζει <και μου ρθες εσύ εδώ με τα ρούχα του μπάτμαν να γελάσεις μαζί μου....κλπ...>.και μας έβγαλε το περίστροφο που κουβαλούσε.....δεν έγινε τίποτα,άρχισε να γελάει μόνος του,αλλά μας υποχρέωσε να τον πάμε σπίτι του.όταν έγινε και αυτό,άρχιζε να φωνάζει μες τη νύχτα,να πάμε για κάφέ σπίτι του γιατί θα μας πυροβολούσε(γελώντας).και νάσου πάλι το μπιστόλι έξω...
για πότε κουμπώσαμε πρώτες και εξαφανιστήκαμε γλιστρώντας και πλαγιολισθαίνοντας δεν λέγεται....
αυτά.....έτσι μου έμεινε ο batman..
Απλά επικό !!!!
Reply With Quote
  #47  
Παλιό 07-10-2009, 16:52
pepax66 Ο/Η pepax66 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Νίκαια
Μoto: ΘΥΜΑ ΚΡΙΣΗΣ
Μηνύματα: 2,021
Προεπιλογή Απάντηση: Από που "βγαίνει" το nickname σας

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ekatontarxos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο πιτσιρικάς με το νεαρό της ηλικίας γυρναει στο επόμενο και μου λέει με αηδία "που πας ρε φίλε με τή μπετονιέρα...."

Ασε που 4 χρόνια αργότερα ένας λόγος πού πήρα τό ADV ήταν μήπως ξαναπετύχω το KTM
Αντε με το καλό και Χιλίαρχος ! Τον πιτσιρικά δεν τον βρήκες και έμεινες με την υπερμπετονιέρα?


Εμένα είναι λιγότερο μυθικό είναι το όνομα μου με λίγο επίθετο και χρόνο γέννησης PEtros PAX..... 66 αλλά γίνω μύθος up up and awayyyyyyy!!!!!!!!!!!!!! (Clark Kent).
Reply With Quote
  #48  
Παλιό 07-10-2009, 18:42
Gazi Ο/Η Gazi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 3,913
Προεπιλογή Απάντηση: Από που "βγαίνει" το nickname σας

Το δικό μου nick έχει δύο έννοιες....


Gazi (Είναι τα τέσσερα πρώτα γράμματα από το επίθετό μου )

Αλλά βγήκε κατά σύμπτωση από εκεί....Τί εννοώ???Το πρώτο μου αυτοκίνητο,ήταν ένα Peugeot 106 Rallye 270ps..Οπότε τα υπόλοιπα είναι κατανοητά.......

Ολοι με φώναζαν GAZI και μου αρέσει.....
Reply With Quote
  #49  
Παλιό 07-10-2009, 20:47
kostasmats Ο/Η kostasmats βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: hlioupolh Athina
Μoto: δεν εχω
Μηνύματα: 509
Προεπιλογή Απάντηση: Από που "βγαίνει" το nickname σας

το ονομα μου και το μισο επωνυμο μου
Reply With Quote
  #50  
Παλιό 07-10-2009, 22:25
danaos Ο/Η danaos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Μoto: !?!?!?
Μηνύματα: 6,920
Προεπιλογή Απάντηση: Από που "βγαίνει" το nickname σας

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Gazi Εμφάνιση μηνυμάτων
Το δικό μου nick έχει δύο έννοιες....


Gazi (Είναι τα τέσσερα πρώτα γράμματα από το επίθετό μου )

Αλλά βγήκε κατά σύμπτωση από εκεί....Τί εννοώ???Το πρώτο μου αυτοκίνητο,ήταν ένα Peugeot 106 Rallye 270ps..Οπότε τα υπόλοιπα είναι κατανοητά.......

Ολοι με φώναζαν GAZI και μου αρέσει.....
Ναι ναι αδικο ειχαμε ?!!?!??!?Ε?!?!?!? ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Ολο με 1000 πηγενες!!!!!
Γεια σου φιλε GAZI!!!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
"Μου τι δίνουν" οι πινακίδες σημάνσεως που δεν εκσυχρονίζονται ..... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Μου τη δίνει που ..... 9 04-09-2009 14:39
"El Caminito del Rey" "Το δρομάκι του βασιλιά " georgekostas Διάφορα 14 22-08-2009 00:08
Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου" nek21 Γενικά - Αναβάτης 126 19-07-2009 00:53
"Πρόοδος! Πόσο έχουμε αλλάξει... προς το χειρότερο!" ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Κοινωνική ευαισθησία 14 20-03-2009 20:34
Κβαντική δύναμη που "νικά" τη βαρύτητα skippybi Επικαιρότητα 4 09-01-2009 21:57


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:17.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!