View Single Post
  #97  
Παλιό 04-03-2013, 22:36
Slane Ο/Η Slane βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: BMW F 650 GS TWIN 2010
Μηνύματα: 841
Προεπιλογή Απάντηση: 71ος Παράλληλος: Η μοναξιά του αναβάτη

Φίλε Νίκο ο πιο οικονομικός τρόπος να ταξιδέψει κανείς στο Nordkapp είναι διαβάζοντας τις γραμμές σου. Κράτησα μια φράση από την εισαγωγή σου :

"Μην αναβαλλεις δικε μου το Ονειρο γιατι μια μερα θα ειναι πολυ αργα. Παντα υπαρχει τροπος, αλλα ειναι πιο ευκολο να βρισκεις δικαιολογιες για να λες “δεν μπορω”… Τα ονειρα ζητανε βλεπεις πολλα: θυσιες, κοπο και αιμα που βραζει. Πως να το κανεις οταν εισαι βολεμενος στο τακτοποιημενο, καθαρο, αποστειρωμενο κουτακι της ζωης σου;"
Πόσο νόημα μέσα σε μία φράση..Έτσι ακριβώς είναι, όσο δύσκολα κι αν είναι τα πράγματα αν θέλεις να κάνεις κάτι πάρα πολύ τότε θα το πραγματοποιήσεις.

Εγώ αλλά και αρκετοί υπόλοιποι επίσης πήραμε ένα μάθημα : Πως για το χάλι μας στην Ελλάδα δε φταίνε οι πολιτικοί μας που βρίζουμε όλη μέρα αλλά η τάση προς τη λαμογιά και η σχεδόν ανύπαρκτη παιδεία μας.

Κάποτε σου είχα πεί ότι πρέπει είτε να αρθρογραφήσεις σε περιοδικό είτε ακόμα καλύτερα να βάλεις τις καλύτερες φωτογραφίες σου με τα όμορφα σχολιά σου σε ένα λεύκωμα και να το εκδόσεις. Θα είμαι από τους πρώτους που θα το αγοράσω.

Σε ευχαριστούμε που μας είχες συνεπιβάτες σ' αυτό το μαγικό ταξίδι. Να είσαι καλά πας παντού, σε όλα τα μέρη που ονειρεύεσαι.

Last edited by Slane; 04-03-2013 at 22:44.
Reply With Quote